Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Andrzej Grzyb: Leon marzy o występie na igrzyskach

Andrzej Grzyb: Leon marzy o występie na igrzyskach

fot. Katarzyna Antczak

– Liczyliśmy, że uda się jeszcze przyspieszyć ten proces, by mógł zagrać w MŚ 2018, ale prawnicy dali 10 proc. szans – mówi o szczegółach pozwolenia na grę w polskiej reprezentacji Wilfredo Leona jego menadżer. – Regulaminy są tak ułożone, że nie dało się tego zrealizować. Moglibyśmy sprawę oddać do sądu arbitrażowego i być może byśmy wygrali, ale mogłoby to źle wpłynąć na polską siatkówkę i na relacje FIVB z PZPS-em – dodaje Andrzej Grzyb.

Czy Leon odlicza już dni do debiutu w reprezentacji Polski? Andrzej Grzyb: Wilfredo bardzo chce w końcu zagrać w polskiej kadrze. Jego największą ambicją jest występ w Tokio w 2020 roku. Pamiętajmy, że jeszcze nie miał okazji wystąpić w igrzyskach olimpijskich. W 2012 roku Kubańczycy odpadli w decydującym meczu eliminacyjnym w tie-breaku i był to dla niego cios. Mimo że trzykrotnie wygrał z Zenitem Kazań Ligę Mistrzów, był wybierany najbardziej wartościowym zawodnikiem rozgrywek, to cały czas jest żądny większego sukcesu. Marzy, by zagrać na igrzyskach. 

Czy reprezentacja Polski z Leonem w składzie będzie w stanie osiągać lepsze wyniki? Mistrzostwa Europy obnażyły wiele naszych słabości. 

Tegoroczny zespół był kompletnym nieporozumieniem. De Giorgi chciał się „zabezpieczyć” zawodnikami z klubu, który wcześniej prowadził z sukcesami. Powołanie takich siatkarzy jak Buszek, Konarski czy Wiśniewski to w perspektywie Tokio 2020 pomyłka. Według mnie kadra powinna się opierać na mistrzach świata z 2014 roku, którzy chcą i są w stanie walczyć na najwyższym poziomie, a także na rocznikach 1995 i młodszych. Myślę, że jak wróci Mika, będzie Leon, Szalpuk, Śliwka i Muzaj, to w najbliższych ME są duże szanse, by być w czwórce. Mamy bardzo dobre perspektywy, ale musimy wejść na odpowiednią drogę. Podobnie jak ostatnio Rosjanie, którzy zostali mistrzami Europy. 

Czy jest szansa, by Leon zagrał kiedyś w polskiej lidze? 

Chciał zagrać kiedyś w Rzeszowie. Trenował i była możliwość, żeby został zawodnikiem Asseco Resovii. Pieniądze nie grały dla niego roli, chciał 50 proc. tego, co dawali wówczas Rosjanie. Ostatecznie Resovia nie była zainteresowana. Teraz ceny poszły w górę, zawodnik ma bardzo wiele propozycji i są wielokrotnie wyższe od tego, co oferują polskie kluby. Myślę, że nie ma szans, aby do igrzysk w Tokio grał w naszej lidze.

Więcej w serwisie sport.tvp.pl

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved