Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Andrzej Dudziec zapowiada zakończenie kariery po sezonie

Andrzej Dudziec zapowiada zakończenie kariery po sezonie

fot. youtube.com

Siatkarze Energi Omis Ostrołęka w rozgrywkach I ligi siatkówki są w obecnym sezonie skazani na walkę o utrzymanie. Drużyna prowadzona jest przez trenera Andrzeja Dudźca, który jeszcze przed ostatnim meczem definitywnie podkreślił, że to koniec jego kariery. – Trzeba wiedzieć, kiedy powiedzieć dość i ja mówię już teraz, że to mój ostatni sezon na ławce trenerskiej – podkreślał przed ostatnim meczem z KPS-em Kęty Andrzej Dudziec. – Tyle lat ciężko pracowałem i chciałbym już zrezygnować, bo to czas na inne rzeczy.

Szkoleniowiec Energi Omis Ostrołęka już kilkakrotnie podkreślał, że zamierza zrezygnować z dalszej pracy trenerskiej, ale zarząd namawiał go do przedłużenia umowy na kolejny sezon. Czy to ostateczna decyzja? – Na pewno jej nie zmienię – podkreśla Andrzej Dudziec. Wieloletni szkoleniowiec chciałby godnie pożegnać się z ostrołęcką publicznością i utrzymać drużynę w rozgrywkach I ligi. Nie będzie łatwo, bo w ostatnim meczu biało-czerwoni ulegli najsłabszej drużynie zmagań. – Trzeba wyjść na parkiet i pokazać, że jesteśmy zespołem lepszym – podkreślał trener Andrzej Dudziec. – Nie potrafiliśmy udźwignąć roli faworyta spotkania i musimy pogodzić się z porażką w meczu przed własną publicznością. Spotkanie nie miało odpowiedniego tempa, za dużo popełnialiśmy błędów i dobrze, że mecz nie skończył się 3:1 dla gości.Siatkarze Energi Omis Ostrołęka mimo słabej postawy wciąż są w grze nawet o pozycję gwarantującą bezpieczne utrzymanie w rozgrywkach I ligi. Wszystko to za sprawą Hutnika Kraków, którzy ostatnie spotkanie ze Stalą Nysa przełożył na inny termin, a sobotni mecz ze Ślepskiem Suwałki oddał walkowerem. Siatkarze z Krakowa w poniedziałek ostatecznie wycofali się z rozgrywek. Trener Andrzej Dudziec nie chce analizować całej sytuacji i nie wie, czy jego zespół utrzyma się w rozgrywkach I ligi. – Ja już w nic nie wierzę, oprócz tego co trzymam w garści – stwierdza szkoleniowiec biało-czerwonych Andrzej Dudziec. – Przychodzę na trening, gonię zawodników do ciężkiej pracy, jestem rygorystyczny, a jaki jest efekt? Taki jaki był teraz. Poszczególni zawodnicy po przerwie świąteczno-noworocznej nie potrafią powrócić do dyspozycji, jaką prezentowali wcześniej. Robimy bardzo duże błędy w formacji obronnej czy w relacji blok – obrona.

Szkoleniowiec Energi Omis podkreśla, że drużyna ciężko pracuje na dobre wyniki, ale nie potrafi osiągnąć odpowiedniej dyspozycji w meczach. – Pracujemy nad tym, wykonujemy tysiące powtórzeń i kiedyś zaskoczy, ale nie wiem kiedy – rozkłada ręce i mówi Andrzej Dudziec. – Na chłopaków nie mogę powiedzieć złego słowa, bo zasuwają na treningach, ale nie ma takich efektów, jakich byśmy wszyscy oczekiwali.

Więcej w serwisie sport.moja-ostroleka.pl

źródło: moja-ostroleka.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved