Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Andrzej Dudziec: Byliśmy przygotowani na trudny mecz

Andrzej Dudziec: Byliśmy przygotowani na trudny mecz

Siatkarze Energi Omis Ostrołęka odnieśli ważne zwycięstwo w rozgrywkach I ligi. Trzy punkty wywalczone w starciu z Hutnikiem Kraków pozwoliły drużynie opuścić ostatnią pozycję w tabeli. – To takie proste nie będzie, bo przed nami dużo ciężkiej i mozolnej pracy – podkreśla trener Energi Omis Andrzej Dudziec. – Jak chłopcy uwierzą w to, że na treningu można zrobić wiele, to tak to może wyglądać, jak w meczu z Hutnikiem Kraków.

W pierwszym secie siatkarze z Ostrołęki prowadzili już 20:15, następnie remisowali 22:22 i po walce na przewagi wygrali 27:25. Ta partia okazała się kluczowa dla losów całej konfrontacji z Hutnikiem Kraków. – Gdybyśmy przegrali nawet pierwszą partię, to na pewno byśmy się nie poddali – podkreśla szkoleniowiec Energi Omis, Andrzej Dudziec.Byliśmy przygotowani na trudny mecz i nawet gdyby trwał dłużej, to walczylibyśmy do końca o pozytywny dla nas wynik. Wiedziałem, że wreszcie musimy odnieść zwycięstwo. Trochę byłem zły na chłopaków za tego pierwszego seta, bo brakowało koncentracji. Zamiast powiększyć przewagę nad rywalem, to daliśmy się dogonić i końcówka seta była bardzo nerwowa.

Bardzo dobre spotkanie rozegrał Patryk Szwaradzki, ale w ataku trener chciał dać szanse również Rafałowi Farynie. Nie ma dwóch zdań, że potrzeba nam dwóch dobrych atakujących – podkreśla trener Andrzej Dudziec. – Rafał Faryna to chłopak o bardzo dużych umiejętnościach, który może nam pomóc również w bloku i ataku. Chcę go podtrzymywać na świeżości, bo jak się zatnie nam gra, musi być przygotowany na wejście na plac gry. Tak samo Michał Tomczak wchodził na fragmenty, bo musi czuć piłkę i być przygotowany na zmianę.

Zaryzykowaliśmy w tym meczu zagrywką, bo to było naszym założeniem, trochę ich popsuliśmy, ale zanotowaliśmy też kilka asów – mówi atakujący Patryk Szwaradzki.Cieszymy się z tego zwycięstwa, bo to nasz pierwszy triumf w obecnym sezonie I ligi. Jestem przekonany o tym, że to będzie dla całego zespołu mobilizujące i teraz będziemy dawać tylko kroki do przodu.

Przed zespołem teraz wyjazdowe spotkanie z Victorią Wałbrzych, a następnie mecz przed własną publicznością ze Stalą Nysa (14 listopada). – Mamy bardzo ważne spotkanie u siebie z Nysą i zrobimy wszystko, żeby powalczyć o zwycięstwo – deklaruje szkoleniowiec Energi Omis Ostrołęka. – W Wałbrzychu będzie trudno o punkty, a każdy z zawodników dostanie swoją szansę. Moi podopieczni muszą wyjść na parkiet i zrobić swoje błędy, żeby móc się ogrywać.

Z pewnością będziemy walczyć o każdy punkt, cieszymy się z wygranej z Hutnikiem i za tydzień z wyjazdowym starciu z Victorią Wałbrzych zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zdobyć kolejne punkty – dodaje Patryk Szwaradzki.

źródło: moja-ostroleka.pl