Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Andrea Giani: W ME chcemy zagrać na dobrym poziomie

Andrea Giani: W ME chcemy zagrać na dobrym poziomie

fot. Katarzyna Antczak

Andrea Giani, włoski szkoleniowiec reprezentacji Niemiec, nie ukrywa, że cieszy go bardzo powrót do kadry György Grozera. Nasi zachodni sąsiedzi na Euro zagrają w grupie B (Szczecin), gdzie rywalami będą Włosi, Czesi i Słowacy. – W mistrzostwach Europy chcemy zagrać na dobrym poziomie, ale nie wybiegamy myślami do przodu. Krok po kroku postaramy się robić swoje – twierdzi Giani cytowany przez Przegląd Sportowy.

Do tej pory ten sezon jest nieudany dla reprezentacji Niemiec, która nie zdołała się zakwalifikować do przyszłorocznych MŚ, a w LŚ w trzeciej dywizji zajęła dopiero trzecie miejsce. Skąd te niepowodzenia?Andrea Giani: Mamy za sobą ciężki okres. Po niepowodzeniu w turnieju kwalifikacyjnym we Francji, gdzie mieliśmy pierwszą szansę na wywalczenie awansu do MŚ, musiałem dokonać zmian w składzie i postawiłem na młodszych graczy. Dlatego w LŚ i w kolejnym turnieju kwalifikacyjnym w Belgii graliśmy w innym zestawieniu, znacznie młodszą drużyną.

Czego oczekuje pan po swoim zespole w nadchodzących ME w Polsce? Dwa lata temu prowadzona przez pana Słowenia była największą sensacją turnieju. Czy Niemcy są w stanie sprawić taką niespodziankę?

– Kiedy pracowałem z kadrą Słowenii, to mieliśmy dużo czasu na wspólne przygotowania i przed mistrzostwami w Bułgarii pracowaliśmy razem około 5 miesięcy. Teraz pracując z kadrą Niemiec, nie mogłem sobie pozwolić na taki komfort. W optymalnym składzie z Grozerem, Kaliberdą i Kampą pracowaliśmy zaledwie kilka tygodni. Cieszę się jednak, że nasi młodsi gracze mogli zdobyć tego lata więcej doświadczenia. W mistrzostwach Europy chcemy zagrać na dobrym poziomie, ale nie wybiegamy myślami do przodu. Krok po kroku postaramy się robić swoje. Na pewno dużym wzmocnieniem jest obecność Grozera, który ma bardzo dobry wpływ na cały zespół.

Rozmawiała Karolina Korbecka – więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved