Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Andrea Giani: Przypuszczam, że nie wznowimy walki o mistrzostwo

Andrea Giani: Przypuszczam, że nie wznowimy walki o mistrzostwo

fot. legavolley.it

– Jeśli nie możesz wyjść z domu, żyć swoim życiem, tak jakbyś tego chciał oczywiście jest trudno. Wszyscy mamy nadzieję, że ta sytuacja się ustabilizuje – o ciężkiej sytuacji w Italii, pracy w tym niełatwym czasie i niewielkim prawdopodobieństwie na wznowienie rozgrywek Serie A mówi Andrea Giani.

To ciężka sytuacja. Jeśli nie możesz wyjść z domu, żyć swoim życiem, tak jakbyś tego chciał oczywiście jest trudno. Dużym problemem w konfrontacji z tym wirusem jest ogromna liczba zgonów. To ból wielu ludzi, mam na myśli również tych, którzy tracą swoich bliskich. Nasz rząd robi wszystko, co w jego mocy aby utrzymać kontrolę i poprawić tę sytuację – o ciężkiej sytuacji, związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Italii mówi Andrea Giani. Szkoleniowiec Modeny i reprezentacji Niemiec wierzy jednak, że nałożone ograniczenia pomogą w skutecznej walce z niewidzialnym przeciwnikiem. – Oczywiście, że to wszystko mnie martwi. Zdaję sobie jednak sprawę, że te wszystkie zasady, jak pozostanie w domu, ograniczeni w kontakcie z innymi osobami, fakt, że całe życie zostaję w pewnym sensie zamknięte, pomogą zmniejszyć liczbę infekcji. Wszyscy mamy nadzieję, że ta sytuacja się ustabilizuje, a liczba zachorowań i ofiar będzie się zmniejszać.



Włoska Serie A przerwała rozgrywki, nie idąc jednak w ślady pozostałych lig Europy, gdzie ogłoszono oficjalne zakończenie sezonów. W Italii wciąż zatem jest oczekiwanie, jak przyznał Andre Giani zawodnicy w ramach możliwości trenują w swoich domach, trudno jednak na chwilę obecną mówić o planach powrotu do gry. – Zanim wrócimy do treningów na pewno minie jeszcze trochę czasu. Myślę, że musimy na to poczekać co najmniej miesiąc Być może po upływie tego czasu będziemy mogli znów wrócić do pracy, przypuszczam jednak, że nie wznowimy już walki o mistrzostwo w tym sezonie – dodał Włoch, odnosząc się do różnych metod treningowych. – Próbujemy robić jakieś programy fitness, szukamy i oglądamy programy w internecie. Pracujemy w domach, zawodnicy mają swoje rozpiski. Rozmawiamy regularnie, również o reprezentacji. W każdy poniedziałek omawiamy sytuację, koncentrując się na rozwoju. Tworzymy plany, jednak ich wdrożenie zajmie trochę czasu – kontynuował Andrea Giani.

Obecna sytuacja na świecie wpłynęła również na kalendarz pracy reprezentacji narodowych, jak wiemy przełożone zostały igrzyska olimpijskie. Podobnie jak m.in. szkoleniowcowi reprezentacji Polski również Andrei Gianiemu wygasa kontrakt z kadrą narodową. Giani od kilku sezonów pracuje z reprezentacją Niemiec i właśnie igrzyska olimpijskie miały być podsumowaniem cyklu pracy, jak przyznał szkoleniowiec jest on w stałym kontakcie z niemiecką federacją, a chęć kontynuowania współpracy jest obustronna. –Rozmawiamy o przedłużeniu kontraktu, ponieważ za nami udane sezony reprezentacyjne i dobre wyniki. Mamy do siebie dużo zaufania, a federacja również jest otwarta na dialog i nastawiona pozytywnie do kontynuowania tej pracy w przyszłości – dodał szkoleniowiec.

źródło: inf. własna, ivolleymagazine.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved