Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Andrea Giani podał szeroki skład na turniej kwalifikacyjny

Andrea Giani podał szeroki skład na turniej kwalifikacyjny

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentanci Niemiec nie będą mieli zbyt wiele czasu, aby cieszyć się w tym roku świętami Bożego Narodzenia. Już 26 grudnia w Kienbaum rozpoczną przygotowania do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Trener niemieckiej kadry, Andre Giani powołał już szeroki skład na przygotowania do tego turnieju.

O ile obecność w składzie niemieckiej reprezentacji Georga Grozera czy Lukasa Kampy nie jest żadnym zaskoczeniem, to powrót Markusa Steuerwalda już tak. Doświadczony libero po raz ostatni bronił narodowych barw w 2017 roku. – Ostatnio brakowało nam libero i zastanawialiśmy się, kto mógłby być alternatywą. Ogromne doświadczenie Markusa jest bardzo ważne, dlatego cieszymy się, że zgodził się na powrót do kadry – tłumaczył dyrektor sportowy niemieckiej federacji, Christian Dunnes. – Markus grał już w trzech turniejach kwalifikacyjnych i zna tę szczególną presję. Jego doświadczenie pomoże nam jako drużynie, więc zapytałem go czy jest gotowy na turniej kwalifikacyjny. Cieszę się, że się zgodził – mówił natomiast Andrea Giani.W szerokim składzie Niemców nie zabrakło zawodników zwianych z PlusLigą. Lukas Kampa i Christian Fromm występują w Jastrzębskim Węglu, Ruben Schott to podstawowy przyjmujący Trefla Gdańsk, a David Sossenheimer – MKS-u Będzin. – Przez kilka następnych tygodni będziemy obserwować ligowe rozgrywki, żeby na początku grudnia wybrać skład, który naszym zdaniem będzie miał największe szanse w kwalifikacjach olimpijskich – wyjaśnił Dunnes.

Niemcy ponownie będą gospodarzami turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Europejskie kwalifikacje odbędą się w berlińskiej Max-Schmeling-Halle w dniach 5-10. stycznia.

Szeroki skład reprezentacji Niemiec na olimpijskie kwalifikacje:
Rozgrywający: Lukas Kampa, Tomac Kocian-Falkenbach, Jan Zimmermann
Atakujący: Georg Grozer, Simon Hirsch, Linus Weber
Przyjmujący: Christian Fromm, Denis Kaliberta, Moritz Karlitzek, Moritz Rechert, Ruben Schott, David Sossenheimer
Środkowi bloku: Noah Baxpohler, Marcus Bohme, Anton Brehme, Tobias Krick, Lukas Maase
Libero: Markus Steuerwald, Tim Stohr, Julian Zenger

źródło: opr. własne, volley-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved