Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Andrea Giani: Nasz potencjał nie jest tak wysoki

Andrea Giani: Nasz potencjał nie jest tak wysoki

fot. FIVB

– Zależy mi na tym, żeby mój zespół pokazał solidną siatkówkę. Nasi przeciwnicy prezentują różne poziomy gry, ale dla nas każdy mecz powinien być jak finał – powiedział przed spotkaniem z biało-czerwonymi trener głodnej zwycięstw reprezentacji Słowenii, Andrea Giani.

Przed kadrą Słowenii sporo wyzwań na drodze do udowodnienia swojej silnej pozycji na europejskich parkietach. Jednym z nich z pewnością będą trwające mistrzostwa, które stanowią papierek lakmusowy dla podopiecznych Andrei Gianiego. – Zależy mi na tym, żeby mój zespół pokazał solidną siatkówkę. Trafiliśmy do grupy z mistrzami świata – Polakami, a oprócz tego za rywali mamy Belgię i Białoruś. Nasi przeciwnicy prezentują różne poziomy gry, ale dla nas każdy mecz powinien być jak finał. Osobiście liczę na to, że powalczymy o awans do ćwierćfinału – przyznał szkoleniowiec, dodając, że Liga Europejska to nie jedyny dobry test przed zmaganiami o medale. Przed startem aktualnie odbywającej się imprezy jego zespół sparował między innymi z Brazylią. – Graliśmy z mocnymi drużynami. To był dla nas bardzo pożyteczny sprawdzian, ale zdajemy sobie sprawę, że droga do ćwierćfinału nie będzie dla nas łatwa, nawet jeśli mamy potencjał i stać nas na grę na bardzo dobrym poziomie  – zaznaczył.

W tym sezonie Słowenia pokonała drugą drużynę Polski w Lidze Europejskiej, a w zeszłym roku sprawiła niespodziankę, wychodząc z tarczą z pojedynku z biało-czerwonymi w turnieju kwalifikacyjnym w Lublanie. Trener pytany o to, czy to dobry prognostyk, podkreślił, że w jakimś stopniu może to dodać skrzydeł, ale na pewno nie należy brać tego zbyt poważnie.Zdajemy sobie sprawę, że nasz potencjał nie jest tak wysoki, jak w przypadku polskiego zespołu. Na papierze nie będziemy faworytem, ale okazja do starcia z aktualnymi mistrzami świata to zawsze coś wyjątkowego. Czeka nas bardzo trudne spotkanie z biało-czerwonymi, ale przystąpimy do niego z uśmiechem na twarzy. Polska należy do ścisłej światowej czołówki i z całą pewnością jest jedną z najsilniejszych ekip na świecie. Oglądałem sporo jej meczów w tym sezonie i jestem pod wrażeniem dobrej pracy, jaką wykonuje trener Stephane Antiga z tym zespołem – zakończył Giani.Cały wywiad Karoliny Korbeckiej dostępny jest w Przeglądzie Sportowym

 

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved