Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Andrea Giani następcą Vitala Heynena

Andrea Giani następcą Vitala Heynena

fot. Katarzyna Antczak

Po tym, jak z reprezentacją Niemiec pożegnał się Vital Heynen (decydując się na pracę z kadrą Belgii), wielu zastanawiało się, kto może zostać jego następcą i poprowadzić brązowych medalistów mistrzostw świata 2014. Już wiadomo, że będzie nim Andrea Giani, który ostatnio doprowadził Słowenię do historycznego wicemistrzostwa Europy. Opiekunem żeńskiej reprezentacji Niemiec będzie zaś nadal Felix Koslowski. 

Vital Heynen pracował z reprezentacją Niemiec od 2012 roku, a w 2014 roku pod jego wodzą Niemcy zdobyli brązowy medal mistrzostw świata 2014, które przypomnijmy rozegrane zostały w Polsce. Dwa lata później przyszło rozczarowanie, kiedy to grając turniej kwalifikacyjny u siebie, Niemcy nie zdołali awansować do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Przypomnijmy, że w styczniu ubiegłego roku Niemcy grali z Polską mecz o trzecie miejsce kontynentalnych kwalifikacji olimpijskich i choć byli bardzo blisko zwycięstwa, jednak to nasza reprezentacja okazała się lepsza po horrorze i otrzymała szansę walki o awans w turnieju interkontynentalnym. Po tym turnieju Vital Heynen ogłosił, że nie przedłuży umowy z niemiecką federacją.

Następcą Vitala Heynena będzie Andrea Giani, który ma za sobą znakomity sezon jako selekcjoner kadry Słowenii, okraszony srebrnym medalem mistrzostw Europy. Nazwisko nowego selekcjonera ogłosił w niedzielę podczas finału Pucharu Niemiec sternik niemieckiej federacji Thomas Krohne. – Jesteśmy już blisko finalizacji kontraktu, pozostaje nam jeszcze wyjaśnić kilka drobnych szczegółów, ale już mogę potwierdzić. Tak, Andrea Giani będzie naszym nowym selekcjonerem – powiedział Krohne. 46-letni Giani po zakończeniu kariery zawodniczej podjął się pracy trenerskiej i prowadził między innymi kluby Serie A, a w 2015 roku został selekcjonerem reprezentacji Słowenii. Z tą kadrą już w tym samym roku odniósł wielki sukces, jakim było wicemistrzostwo Europy.Funkcję selekcjonera żeńskiej reprezentacji Niemiec powierzono w dalszym ciągu Felixowi Koslowskiemu. Przypomnijmy, że przejął on kadrę w 2015 roku po trenerze Luciano Pedulli. Pod jego wodzą Niemki nie zdołały awansować do ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich. Głównym zadaniem reprezentacji prowadzonej przez tego młodego, 32-letniego szkoleniowca będą kwalifikacje mistrzostw świata, tam zagra ona z Portugalią, Słowenią, Francją, Finlandią i Estonią. Ważną imprezą będą także mistrzostwa Europy (20 września – 1 października ), rywalkami Niemek będą Polki, Azerki i Węgierki. Niemki rywalizować będą także w World Grand Prix.

źródło: inf. własna, sport1.de, volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved