Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Andrea Giani: Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego kto będzie naszym rywalem

Andrea Giani: Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego kto będzie naszym rywalem

fot. Katarzyna Antczak

W 1/8 finału rozgrywanego w Apeldoorn, Niemcy pokonali reprezentację Holandii 3:1  i awansowali do ćwierćfinału. W kolejnej rundzie ich rywalami będą biało-czerwoni, którzy w swoim meczu pewnie zwyciężyli z Hiszpanami. – Nie jesteśmy w perfekcyjnej formie – mieliśmy swoje problemy, szczególnie na pozycji atakującego – przyznaje trener niemieckiej drużyny, Andrea Giani. –  Nie pozostaje nam nic innego tylko walczyć i liczyć na swoje szanse – dodaje.

Holendrzy postawili wam dość trudne warunki – szczególnie w dwóch ostatnich setach spotkania.Andrea Giani:Można się było tego spodziewać, że rywale łatwo tanio skóry nie sprzedadzą. Jesteśmy w 1/8 finału i tutaj już żaden zespół nie jest słaby. Tutaj już nie ma łatwych spotkań. Mieliśmy szansę by zakończyć ten mecz w trzech setach, ale nie wykorzystaliśmy jej. Graliśmy przeciwko Holendrom, którzy są bardzo solidnym zespołem, a w dodatku mają klasowego atakującego – Nimira Abdel Azisa, który skończył chyba pięć lub sześć punktów w tych kluczowych momentach spotkania i przedłużył ten mecz. My jednak zdołaliśmy się odbudować i wygrać.

Sądzi pan, że jesteście w stanie być drużyną turniejową, która z meczu na mecz poprawia swoją grę? Faza grupowa w waszym wykonaniu nie była najlepsza.

– Nie jesteśmy w perfekcyjnej formie – mieliśmy swoje problemy, szczególnie na pozycji atakującego. Georg Grozer długo borykał się z kontuzją i wciąż nie jest jeszcze w optymalnej dyspozycji, ale dotarliśmy do 1/8 finału i bardzo się z tego cieszymy. Teraz czeka nas walka w ćwierćfinale.

No właśnie, w 1/4 finału zmierzycie się z Polską, z którą już kilka razy graliście w tym sezonie.

– Polska jest podwójnym mistrzem świata, więc doskonale zdajemy sobie sprawę z tego kto będzie naszym rywalem. Ja bardzo lubię ten zespół. Podoba mi się sposób w jaki Vital poukładał grę tę drużyny, jeszcze bardziej podniósł jej poziom. Widać, że w tym zespole jest świetna atmosfera, że ufają swojemu trenerowi i są pewni siebie. Nie pozostaje nam nic innego tylko walczyć i liczyć na swoje szanse.

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved