Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrea Gardini: Zagrywka i obrona były mocnym punktem

Andrea Gardini: Zagrywka i obrona były mocnym punktem

W ramach 19. kolejki PlusLigi siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn pokonali ONICO AZS Politechnikę Warszawską. Najwięcej emocji dostarczyła druga odsłona, wygrana przez miejscowych 30:28. – Jestem zadowolony z naszej gry w obronie, ponieważ pracowaliśmy nad defensywą bardzo ciężko przez ostatnie dwa tygodnie – tak Andrea Gardini ocenił pojedynek ze stołeczną ekipą.

W sobotę pokonaliście bez większych problemów ONICO AZS Politechnikę Warszawską 3:0. Myśląc o tym spotkaniu kilka dni wcześniej, spodziewałeś się aż tak łatwej przeprawy?Andrea Gardini: – Nie ma łatwych spotkań w naszej lidze. Byliśmy gotowi na ciężką przeprawę, zwłaszcza że swój ostatni ligowy mecz rozegraliśmy dwa tygodnie temu. Cieszę się, że odnieśliśmy bardzo ważne zwycięstwo i to bez straty seta. 

Które elementy siatkarskiego rzemiosła jesteś w stanie wyróżnić po tym meczu?

– Jestem zadowolony z naszej gry w obronie, ponieważ pracowaliśmy nad defensywą bardzo ciężko przez ostatnie dwa tygodnie. Bardzo dobrze operowaliśmy również zagrywką, przez co wiele razy utrudnialiśmy rozegranie akcji swoim rywalom. Nie jestem jednak zadowolony z naszej postawy w bloku. Zdobyliśmy w tym elemencie gry tylko trzy punkty. Nie jest to zbyt duża liczba, ale czasami spotkania układają się właśnie w taki sposób. 

Statuetka MVP trafiła w ręce Michała Żurka, dla którego było to pierwsza indywidualna nagroda w tym sezonie.

– Nie jestem zaskoczony tym wyborem. Michał bardzo ciężko pracuje na treningach, idealnie odnajduje się również w naszym systemie gry. To wszystko przekłada się na jego postawę na boisku. Michał rozegrał bardzo dobre spotkanie i w pełni zasłużenie otrzymał tę statuetkę.  

W piątek w hali Urania podejmować będziecie Łuczniczkę Bydgoszcz. Co trzeba zrobić, aby utrzymać wysoką formę i również pokonać ekipę znad Brdy?

– Czeka nas tydzień ciężkiej pracy. Nasz zespół składa się z młodych zawodników, którzy ciągle chcą podnosić swoje umiejętności. Każdego dnia pracujemy nad naszym systemem gry, aby z meczu na mecz był on coraz lepszy. W porównaniu do konfrontacji z ONICO AZS PW musimy lepiej spisywać się w bloku. Czeka nas bardzo ciężkie spotkanie i musimy być przygotowani na trudną przeprawę.

źródło: indykpolazs.pl, Radio UWM FM

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved