Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrea Gardini: Wyniesiemy z tego meczu doświadczenie

Andrea Gardini: Wyniesiemy z tego meczu doświadczenie

fot. Katarzyna Antczak

Siatkarze AZS-u Olsztyn dość niespodziewanie ulegli zamykającemu ligową stawkę MKS-owi Będzin. – Jeśli ktoś przyszedł na mecz i nie wiedział, która drużyna jakie miejsce zajmuje w tabeli i ile ma za sobą wygranych spotkań, mógł odnieść wrażenie, że to nie MKS Będzin, a my mamy za sobą dwa wygrane mecze w sezonie – mówił po spotkaniu Paweł Woicki. – Takie mecze mogą się zdarzyć – dodał szkoleniowiec akademików – Andrea Gardini.

Trzy sety wystarczyły gospodarzom do wygranej przed własną publicznością. Dla podopiecznych Stelio De Rocco to było dopiero trzecie zwycięstwo w sezonie ligowym. W konfrontacji z akademikami z Olsztyna będzinianie w niczym nie przypominali zespołu, który kilka dni wcześniej musiał uznać wyższość Czarnych Radom. Do tego spotkania nawiązał szkoleniowiec będzinian, podkreślając progres w grze swojego zespołu. – Rozwijamy się, ta gra wyglądała lepiej, bo w meczu w Radomiu miałem wrażenie, że zrobiliśmy krok w tył. Po tamtym meczu rozmawialiśmy o tym, co musimy zmienić i jak zagrać – mówił szkoleniowiec.Niemal na przestrzeni całego spotkania to gospodarze byli ekipą dyktującą warunki. Niezłą grę swojego zespołu podkreślał też kapitan ostatniej drużyny PlusLigi. – Naprawdę pokazaliśmy się z dobrej strony. Oby zawsze to tak wyglądało. Kluczem do zwycięstwa na pewno było zaangażowanie, konsekwencja w zagrywce, to daje efekty. Podeszliśmy z respektem do przeciwnika i ten mecz potwierdza, że tak grając, można wygrać przed własną publicznością 3:0, życzyłbym sobie, żeby w następnej kolejce ten wynik się powtórzył – komentował Mariusz Gaca.

Gorsze nastroje panowały w obozie ekipy z Warmii i Mazur. – Przede wszystkim chciałem pogratulować będzinianom zwycięstwa – rozpoczął swoją wypowiedź Paweł Woicki, kontynuując – Myślę, że jak ktoś przyszedł na mecz i nie wiedział, która drużyna jakie miejsce zajmuje w tabeli i ile ma za sobą wygranych spotkań, mógł odnieść wrażenie, że to nie MKS Będzin, a my mamy za sobą dwa wygrane mecze w sezonie. Podczas gdy rywale mieliby być zespołem grającym dobrze i regularnie, wygrywając kolejne spotkania. Podsumowując to spotkanie, powiedziałbym o bardzo dobrej grze będzinian i dużej woli walki – zakończył rozgrywający AZS-u, a jego zdanie podzielał szkoleniowiec akademików. – Będzin zagrał lepsze spotkanie, chcę pogratulować wygranej rywalom, słowa uznania dla mojego przyjaciela Stelio De Rocco. Będzinianie zagrali dobrą siatkówkę, nie bojąc się ryzyka. Natomiast mój młody zespół chyba nie do końca wierzył, myśląc, że wszystko przyjdzie łatwo i przy braku odpowiedniego poziomu koncentracji przegrał 0:3. Takie mecze mogą się zdarzyć, jednak wierzę, że wyniesiemy z tego spotkania cenne doświadczenie – podsumował Andrea Gardini.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved