Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrea Gardini: Staraliśmy się walczyć o każdą piłkę

Andrea Gardini: Staraliśmy się walczyć o każdą piłkę

– Na parkiecie spotkały się dwie drużyny, które na pewno nie chciały w taki sposób kończyć tego sezonu. Obie straciły w jego trakcie swoje ważne ogniwa i nikt z nas nie jest z tego zadowolony. Mimo tego na boisku staraliśmy się walczyć o każdą piłkę – mówi po wygranej nad Łuczniczką Bydgoszcz szkoleniowiec olsztyńskich akademików, Andrea Gardini.

Siatkarzom Łuczniczki Bydgoszcz nie udało się przypieczętować wywalczenia dziewiątego miejsca w PlusLidze, bowiem w spotkaniu rewanżowym przegrali w Olsztynie z miejscowym Indykpolem AZS, więc dopiero czwartkowy pojedynek zakończy batalie między wspomnianymi zespołami. Trudno się więc dziwić, że w ekipie znad Brdy nastroje nie były najlepsze, a na pomeczowej konferencji w środę jej kapitan nie był zbyt rozmowny. Zaznaczył jedynie, że bydgoszczanie nie są usatysfakcjonowani rywalizacją o dziewiątą lokatę. – Wcześniej wspominałem, że w tej konfrontacji będą mierzyć się dwie drużyny, które są zawiedzione swoją postawą w tym sezonie. Jednak w jednym z wywiadów przeczytałem, że ekipa z Olsztyna z tego miejsca jest zadowolona – my wręcz przeciwnie – skomentował Wojciech Jurkiewicz.

Szkoleniowiec Łuczniczki zwrócił uwagę na to, że w środowym spotkaniu oba zespoły pokazały się z bardzo przyzwoitej strony. Bardziej równą grę zaprezentowali jednak gospodarze, zaś przyjezdni nie wykorzystali okazji na objęcie prowadzenia 2:1 w meczu. – Obie drużyny nie popełniały zbyt dużej ilości błędów własnych. Było ich od sześciu do ośmiu w każdym secie, co jest akceptowalnym wynikiem. Mieliśmy swoje szanse na zwycięstwo w trzecim secie, lecz ich nie wykorzystaliśmy. Za to o czwartej partii chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć. Nikt z nas nie jest zadowolony z takiego wyniku – zaznaczył Piotr Makowski.

Odmienne nastroje panowały w szeregach olsztyńskich akademików. Zadowolony zarówno z wyniku, jak i z zaangażowania całego zespołu był ich kapitan. – Prezentujemy dobrą siatkówkę, a każdy z nas pokazuje waleczność – skomentował Paweł Woicki. – Spodziewałem się, że zespół Łuczniczki odda to spotkanie za darmo, lecz stało się zupełnie inaczej. Obie drużyny starały się odnieść zwycięstwo, ale to nam udała się ta sztuka – dodał rozgrywający gospodarzy. W podobnym tonie wypowiadał się szkoleniowiec AZS-u, który zwrócił uwagę na fakt, że jego podopiecznym w końcu udało się przerwać passę porażek. – Na parkiecie spotkały się dwie drużyny, które na pewno nie chciały w taki sposób kończyć tego sezonu. Obie straciły w jego trakcie swoje ważne ogniwa i nikt z nas nie jest z tego zadowolony. Mimo tego na boisku staraliśmy się walczyć o każdą piłkę. Mam nadzieję, że taki sam scenariusz będzie jutro – zakończył Gardini.