Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Andrea Gardini: Poziom Lube był dla nas za wysoki

Andrea Gardini: Poziom Lube był dla nas za wysoki

fot. Aleksandra Twardowska

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w sobotę tylko momentami była w stanie przeciwstawić się Cucine Lube Civitanova. W niedzielę przeciwnikiem wicemistrzów Polski będzie ekipa z Perugii. – Mówiąc szczerze, Lube w sobotę zaprezentowało poziom, który był dla nas za wysoki, zwłaszcza jeżeli chodzi o zagrywkę – ocenił Andrea Gardini. – My wciąż walczymy, w niedzielę jest nowy mecz i spróbujemy go wygrać i zdobyć medal – zapewnił Benjamin Toniutti.

ZAKSA tylko w końcówce pierwszego seta i drugiej partii była w stanie przeciwstawić się wicemistrzowi Włoch. – Mówiąc szczerze, Lube w sobotę zaprezentowało poziom, który był dla nas za wysoki, zwłaszcza jeżeli chodzi o zagrywkę – ocenił Andrea Gardini. – My nie potrafiliśmy utrzymać naszego poziomu przez cały mecz. Walczyliśmy przez dwa sety, potem wprawdzie zaczynaliśmy od walki punkt za punkt, ale potem oni stopniowo powiększali przewagę, mieli zbyt wiele rozwiązań – dodał szkoleniowiec ZAKSY.Przed jego podopiecznymi mecz o brąz z Sir Colussi Sicoma Perugia. – Na pewno odpoczniemy, zobaczymy drugi półfinał i przygotujmy się do meczu o brąz. Na pewno nie będzie to łatwe spotkanie, bo zmierzymy się z silnym rywalem. Musimy przestać myśleć o tym, co się stało w półfinale i odbudować się na niedzielny mecz – powiedział Andrea Gardini.

Kapitan ZAKSY, Benjamin Toniutti, zwrócił uwagę na znakomitą dyspozycję rywala w polu zagrywki. – To było to, czego się spodziewaliśmy. Lube zagrywało bardzo dobrze. Wiedzieliśmy, że będzie na nas wywierać presję w tym elemencie, prawie nie popełniało błędów. My często musieliśmy grać na wysokiej piłce, co dla nas jest bardzo trudne – analizował rozgrywający. Francuz zapewnił także, że jego zespół będzie walczył o medal. – My wciąż walczymy, w niedzielę jest nowy mecz i spróbujemy go wygrać i zdobyć medal. Mamy więcej czasu na regenerację niż zespół z Perugii. Będziemy gotowi, aby w niedzielę walczyć, wiemy, że wszystkie drużyny tutaj są bardzo silne – zakończył Toniutti.

 

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved