Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrea Gardini: Musimy wiele zmienić

Andrea Gardini: Musimy wiele zmienić

fot. Sylwia Lis

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w pierwszym półfinale PlusLigi siatkarzy musiała uznać wyższość Aluron Virtu Warty Zawiercie.– Byliśmy w jakiś sposób zablokowani, jako drużyna. Jeszcze w taki sposób nie zagraliśmy w tym sezonie. Coś z pewnością nie funkcjonuje – o przegranym pierwszym półfinałowym meczu i polu do poprawy mówił trener Andrea Gardini.

 Rywalizacja play-off nie rozpoczęła się najlepiej dla kędzierzynian. Po dobrym początku spotkania z Wartą Zawiercie i wygranej odsłonie premierowej w kolejnych fragmentach meczu podopieczni Andrei Gardiniego musieli uznać wyższość przyjezdnych. Jak podkreślał trener ZAKSY był to mecz niewykorzystanych szans jego zespołu, a przyczyn porażki było kilka. – Mówiąc szczerze, w trakcie trwania tego meczu byliśmy w jakiś sposób zablokowani, jako drużyna. Jeszcze w taki sposób nie zagraliśmy w sezonie. Coś z pewnością nie funkcjonuje. Myślę, że to presja, bo to na nas ona ciąży i dzisiaj nie potrafiliśmy sobie z nią poradzić. Oddaliśmy też zawiercianom wiele okazji – mówił szkoleniowiec.

Andrea Gardini podkreślił również, że przed meczem rewanżowym jest sporo do poprawy. – Z pewnością natychmiast wiele musimy zmienić, by wrócić tutaj na trzeci mecz, zagrać i być w finale. Po pierwsze nie mamy prawa popełniać takiej liczby błędów, musimy sobie również o wiele lepiej radzić z presją i wrócić do gry, jaką prezentowaliśmy dotychczas – dodał Włoch, wierząc, że w Zawierciu ZAKSA odwróci losy rywalizacji i wróci walczyć do Kędzierzyna-Koźla.

Drugi mecz półfinałowy ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vs Aluron Virtu Warta Zawiercie zaplanowano na środę, 17 kwietnia.

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved