Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrea Gardini: Musimy walczyć w każdej akcji

Andrea Gardini: Musimy walczyć w każdej akcji

fot. archiwum

Pokonanie Skry Bełchatów oraz zwycięstwo nad Cerradem Czarnymi Radom w niesamowicie zaciętym Finale Turnieju 4 Trenerów przyniosło radość w drużynie Andrei Gardiniego. — Zawodnicy powinni wykorzystać tę energię – mówi trener Gardini.

Trenerze najlepszej drużyny podczas Turnieju 4 Trenerów, nie sposób nie zapytać o podsumowanie tych zawodów.

Andrea Gardini: — Przede wszystkim jestem bardzo zadowolony z tego powodu, że zagraliśmy dwa ciężkie, naprawdę ciężkie mecze. Finałowe spotkanie było niesamowite. W każdym secie musieliśmy walczyć o zwycięstwo. Przypomnę, że każdy set kończył się grą na przewagi, a więc mnóstwo sił włożyliśmy w ten mecz. Musimy cały czas myśleć o przygotowaniach do PlusLigi. Nasza drużyna powinna myśleć, że każdy mecz ligowy może wyglądać tak samo, jak te w Turnieju 4 Trenerów. 5 setów, w każdej partii gra na przewagi i walka w każdej akcji na maksa. Oczywiście, zwycięstwo cieszy nas, nasz klub, jak i kibiców. Ten puchar pokazuje, że dobrze pracujemy. Jednak należy pamiętać, że droga do tej właściwej formy jest jeszcze daleka. (uśmiech)

Który mecz był trudniejszy? Ze Skrą Bełchatów czy Czarnymi Radom?— To były dwa różne mecze. Skra Bełchatów była dziwną „mieszanką” na parkiecie. Nie mają swoich kluczowych zawodników, którzy są na mistrzostwach Europy, dlatego musieli kombinować. Robert Milczarek, który jest nominalnym libero, zagrał na przyjęciu. Tylko dwa sety rozegrał Mariusz Wlazły, który jest niesamowitym zawodnikiem, ale tego nikomu nie muszę mówić. (śmiech) Mecz finałowy był bardzo interesujący, bo zespoły grały „na styku”. Akcje były bardzo długie. Na pewno wyciągniemy z tych meczów odpowiednie wnioski.

A wasza gra wyglądała tak, jak tego pan oczekuje na tym etapie przygotowań?

— Jak mówimy od samego początku sezonu przygotowawczego – musimy walczyć w każdej akcji, musimy się cieszyć z każdego zdobytego punktu. Na tym może się opierać system gry, a zawodnicy powinni wykorzystywać tę energię w każde dotknięcie piłki. Nad tym pracujemy od początku sezonu przygotowawczego i będziemy starali się to robić do końca sezonu ligowego.

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved