Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrea Gardini blisko ZAKSY

Andrea Gardini blisko ZAKSY

fot. archiwum

Włoski trener Indykpolu AZS Olsztyn jest po słowie z mistrzami Polski. Od nowego sezonu prawdopodobnie poprowadzi zespół z Kędzierzyna-Koźla. – Rozmawiam z wieloma klubami w Polsce i za granicą, także z moim obecnym. Rzeczywiście najbliżej jest mi do ZAKSY – mówi „PS” Andrea Gardini. Prezes kędzierzyńskiego klubu Sebastian Świderski zachowuje wstrzemięźliwość. – Potwierdzam, że „Gardo” jest najpoważniejszym kandydatem do zastąpienia Ferdinando de Giorgiego. Na razie nie podpisaliśmy jednak umowy – przekonuje.

Z kilku różnych źródeł dziennikarzom Przeglądu Sportowego udało się ustalić, że transfer 52-letniego szkoleniowca z Indykpolu AZS do ZAKSY jest bliski finalizacji. Strony właściwie już się dogadały. – Od dłuższego czasu rozmawiam z Sebastianem Świderskim, ale dopóki kontrakt nie jest podpisany, nie powiem, że na pewno będę trenerem w Kędzierzynie – asekuruje się Andrea Gardini, który zbiera doskonałe recenzje za pracę w Olsztynie. – Nie ma w zespole gwiazd, a mimo to Indykpol AZS wciąż walczy o awans do półfinału. To bardzo dobrze świadczy o warsztacie Gardiniego, którego chwalą także zawodnicy – mówi Sebastian Świderski.Mistrz Polski nie spieszy się z finalizacją umowy z byłym asystentem Andrei Anastasiego w reprezentacji Polski. Niewykluczone, że ZAKSA i Indykpol AZS zmierzą się w półfinale PlusLigi i wówczas sytuacja mogłaby być dla Gardiniego niezręczna.

Kędzierzynianie szukając nowego trenera po odejściu De Giorgiego do reprezentacji Polski, dostali oferty od blisko 20 szkoleniowców, wielu z naprawdę uznanymi nazwiskami (Andrea Anastasi, Daniel Castellani, Roberto Piazza, Slobodan Kovac, Andrea Giani czy pracujący w Polsce Gheorghe Cretu i Jakub Bednaruk). Z pięcioma prowadzili rozmowy. – Do klubu wciąż napływają kolejne oferty. Niedawno pewien grecki menedżer zaproponował nam Mauro Berruto i Radostina Stojczewa (byli kontrkandydatami De Giorgiego do objęcia posady reprezentacji Polski – przyp. red.) – mówi Świderski.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved