Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrea Gardini: Będziemy grać do samego końca

Andrea Gardini: Będziemy grać do samego końca

fot. Łukasz Krzywański

– Warta Zawiercie przyjechała tu rozegrać po raz kolejny ważny mecz, taki jak ten w pierwszej kolejce play-off. To, co mogę obiecać, to to, że zrobimy co w naszej mocy, by być w finale. Będziemy grać do samego końca i liczymy na to, że całe miasto wesprze nas w walce w tym trudnym dla nas momencie sezonu – mówi przed trzecim meczem półfinałowym trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Andrea Gardini.

Wygraliśmy ważny mecz i zostaliśmy w grze o finał. Jestem jednak pewny, że wynik rywalizacji półfinałowej jest otwarty. Po pierwsze dlatego, że Zawiercie gra bardzo dobrą siatkówkę i jest jedną z najlepiej spisujących się drużyn. Po drugie z pewnością nie jesteśmy teraz w najlepszym punkcie jeśli chodzi o formę, ale mamy wiele możliwości, które możemy wykorzystać by próbować wygrać – mówi trener Andrea Gardini. Gramy u siebie, więc chciałbym zobaczyć tłumy na meczu wspierające wspólnie drużynę w walce o finał. Jestem pewien, że czeka nas naprawdę trudna przeprawa – dodaje włoski szkoleniowiec ZAKSY.Trzecie, decydujące o awansie do finału spotkanie rozegrane zostanie w środę. – Warta Zawiercie przyjechała tu rozegrać po raz kolejny ważny mecz, taki jak ten w pierwszej kolejce play-off. To, co mogę obiecać, to to, że zrobimy co w naszej mocy, by być w finale. Będziemy grać do samego końca i liczymy na to, że całe miasto wesprze nas w walce w tym trudnym dla nas momencie sezonu – mówi Gardini.

Wszyscy powinniśmy wiedzieć, że wynik tego meczu jest otwarty, że musimy walczyć do końca, dopóki ostatnia piłka nie wyląduje w boisku. To jest play-off, tutaj wszystko może się zdarzyć. Nieważne, jaka drużyna i jacy zawodnicy są na boisku. Ważne jest również to, co dzieje się wokół nich – duch walki, nastroje na trybunach. Musimy wszyscy razem walczyć o to miejsce w finale – przyznaje trener ZAKSY.  – Wiem doskonale, że ostatni mecz play-off zawsze ma otwarte zakończenie, szanse są 50/50. Uważam, że tak jest również w tym przypadku. Przed meczem w Zawierciu mówiło się, że mieliśmy mniejsze szanse niż oni, by wygrać, ale historia pokazuje, że mecze play-off są pełne zmian jeśli chodzi o wynik. Ten kto wygra, będzie w finale – to jest najważniejsze – zakończył szkoleniowiec ZAKSY.

źródło: inf. własna, ZAKSA TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved