Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Andrea Bari: Trzeba umieć pogodzić się z porażką

Andrea Bari: Trzeba umieć pogodzić się z porażką

fot. Aleksandra Tarkowska

Po trzech meczach półfinałów Serie A podopieczni Lorenzo Bernardiego nie są w najlepszej sytuacji. Siatkarze Sir Safety Perugia chcąc pozostać w grze, w najbliższą środę muszą wygrać z Trentino. – Przeanalizowaliśmy ten ostatni mecz, patrząc na to, co było dobre, a co złe – o ostatnim występie swojego zespołu mówił Andrea Bari.

 Podobnie jak pierwsza walka półfinałowa we włoskiej Serie A, również starcie pomiędzy Sir Safety Perugia i Trentino nie zostało jeszcze finalnie rozstrzygnięte. Przed zespołem Lorenzo Bernardiego mecz ostatniej szansy. Już w najbliższą środę przed zespołem Lorenzo Bernardiego poważny sprawdzian, po ostatniej porażce z gialloblu siatkarze Sir Safety Perugia nie mogą sobie pozwolić na potknięcie. W rywalizacji półfinałowej to zespół z Trydentu prowadzi 2:1. – Przeanalizowaliśmy ten ostatni mecz, patrząc na to, co było dobre, a co złe. Po tamtym spotkaniu byliśmy bardzo rozczarowani. Za nami trochę wolnego i czekamy już na czwarty półfinał. Bardzo się cieszymy, że zagramy u siebie i wierzę, że przedłużymy tę dobrą passę meczów granych na własnym terenie – podkreślił libero bianconerich – Andrea Bari.

Siatkarze z Umbrii chcąc pozostać w grze o scudetto, muszą coś zmienić w swojej grze. Jak dodał Andrea Bari po szczegółowych analizach ostatniego spotkania, on i jego koledzy wiedzą, co należy poprawić. Dodatkowo libero Sir Safety Perugia odniósł się do drugiego z półfinałów, wygranego przez jego zespół, podkreślając dobrą reakcję swojego zespołu w kluczowych momentach poszczególnych partii. Libero bianconerich zaznaczył, że przy pracy, jaką wykonał on i jego koledzy, Sir Safety Perugia stać na wiele. – To dobry zespół i za nami dużo pracy. Po rozczarowaniu towarzyszącemu nam po trzecim meczu oczyściliśmy głowy i koncentrujemy się na kolejnym spotkaniu. W sporcie trzeba umieć pogodzić się z porażką i zacząć od nowa. Ponieważ wciąż mamy szansę, musimy dać z siebie wszystko, to jest jedyny sposób, aby osiągnąć cel – kontynuował zawodnik.

Walka o finał scudetto nie jest ostatnim celem podopiecznych Lorenzo Bernardiego. Sir Safety Perugia będzie jedną z ekip walczących w tegorocznym Final Four Ligi Mistrzów. Organizator turnieju finałowego na ostatniej prostej przed wielkim finałem zmierzy się z będącymi w wyśmienitej formie siatkarzami Cucine Lube. Finały elitarnych rozgrywek zaplanowano na 29-30 kwietnia. – W półfinale zagramy z Lube, które bez wątpienia jest w formie. Ale chcąc wygrać finały Ligi Mistrzów, nie można oczekiwać, że jest to możliwe bez pokonania wielkiej drużyny. Możemy spodziewać się wielkiego show, zagramy w obiekcie, który doskonale znam i wiem, jak wspaniałe widowisko można tam stworzyć – podsumował libero Sir Safety Perugia.

źródło: inf. własna, sirsafetyperugia.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-04-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved