Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrea Anastasi: Żałuję rywalizacji z Kazaniem

Andrea Anastasi: Żałuję rywalizacji z Kazaniem

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Najbardziej żałuję rywalizacji z Kazaniem. Z Zenitem mieliśmy bliski mecz w ErgoArenie, a w Kazaniu mogliśmy wygrać 3:1. Zagraliśmy niesamowicie w całej edycji Ligi Mistrzów, ale ten mecz był metaforą całego sezonu – powiedział na kanale YouTube Trefl Gdańsk trener drużyny, Andrea Anastasi.

Na początku rozmowy sternik gdańszczan sprostował swoją niefortunną wypowiedź o tym, że Trefl powalczy o dziesiąte miejsce w lidze. Włoch zaznaczył bowiem właściwy sens wypowiedzi, gdyż chciał on wyrazić postawienie innych celów swoim zawodnikom, jakim był ich progres, ze względu na ich młody wiek. W dalszej części Anastasi wyróżnił osoby, które uczyniły największe postępy. – Wielu zawodników w zespole zrobiło spory progres. Na pewno jednym z nich jest Patryk Niemiec, który zaczął grać coraz lepiej. Jest to zawodnik, mający moim zdaniem przed sobą przyszłość. Bardziej stabilnie w tym sezonie pokazał się Maciej Olenderek. Oczywiście musi on być jeszcze większym walczakiem, ale udowodnił on dużo. Można powiedzieć, że jest gotowy na następny sezon. Marcin Janusz to z kolei bardzo młody rozgrywający, o czym ludzie zapominają. Oczywiście, kilka lat temu grał on w Kielcach, ale był to jeden sezon, a on był na to za młody, co nie było dla niego łatwe. W tym sezonie dostał wiele okazji, by się pokazać. Przyszły sezon na pewno będzie lepszy w jego wykonaniu – stwierdził szkoleniowiec.Sternik klubu z Gdańska ocenił także cały tegoroczny sezon PlusLigi. – To był dziwny sezon, gdyż mieliśmy totalnie różne zespoły, jak na przykład my i Olsztyn, gdyż będziemy rywalizować o miejsca 9-10, a przecież w zeszłym roku walczyliśmy o brązowy medal. Ponadto w play-offach nie zagrał Rzeszów, a to pierwsza taka sytuacja, jaką pamiętam. Resovia to bardzo ważna drużyna, budowana na dużych pieniądzach, więc ich wynik zaskoczył. Na pewno był to bardzo interesujący sezon. Ogólnie uważam, że PlusLiga to jedna z najbardziej interesujących lig na świecie. Cel PlusLigi stanowi posiadanie Polaków na parkiecie i faktycznie to mamy. To powód, czemu drużyna narodowa jest w Polsce bardzo dobra, gdyż młodzi siatkarze mogą rozwijać się w wielu klubach, a to moim zdaniem najważniejsza rzecz – powiedział Anastasi.

Trener został również poproszony o wyróżnienie spotkania, które sprawiło w nim największy niedosyt. – Najbardziej żałuję rywalizacji z Kazaniem. Z Zenitem mieliśmy bliski mecz w ErgoArenie, a w Kazaniu mogliśmy wygrać 3:1. Zagraliśmy niesamowicie w całej edycji Ligi Mistrzów, ale ten mecz był metaforą całego sezonu. Mieliśmy bowiem wiele okazji i bliskich sytuacji. Sobie i zespołowi muszę zarzucić, że w trudnych momentach nie posiadaliśmy w drużynie osoby biorącej ciężaru gry na swoje barki. Czasami musi być osoba, co weźmie piłkę i skończy seta. W całej Polsce jest dużo takich postaci, mogących zrobić różnicę – rzekł Włoch, który ponadto podzielił się swoimi przemyśleniami odnośnie do walki Trefla na kilku frontach. – Na pewno przygoda z Ligą Mistrzów była niesamowita, ale kosztowała ona nas wiele energii, także mentalnej, ponieważ to nie było proste. Bardzo walczyliśmy w LM, ale za każdym razem, krótko po meczu w rozgrywkach przegrywaliśmy w PlusLidze, co pokazuje, że kosztowało nas to dużo. Zespół nie był na tyle doświadczony, by grać na różnych frontach. Szczerze to ta drużyna potrzebowała więcej czasu na przygotowania do meczu. Tak się ułożył jednak ten sezon, w którym było sporo problemów, również z planowaniem – dodał szkoleniowiec.

Gdańszczanie mają jeszcze przed sobą walkę z Indykpolem AZS Olsztyn o dziewiąte miejsce w lidze. Mimo małego ciężaru gatunkowego spotkania Anastasi zamierza skupić się na swojej pracy. – Będąc szczerym mam dużą nadzieję, że możemy stworzyć z Olsztynem dobry mecz pełen walki. Nie jest to jednak finał, który by nas uszczęśliwił, jednak dla sponsorów, kibiców i klubu zrobię, co w mojej mocy, by przygotować drużynę na ten mecz – powiedział trener.

źródło: opr. własne, Trefl Gdańsk - Youtube

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved