Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrea Anastasi: Wyjdziemy zagrać o zwycięstwo

Andrea Anastasi: Wyjdziemy zagrać o zwycięstwo

fot. Onico Warszawa

– Zdaję sobie sprawę, że nasza dyspozycja zapewne nie będzie jeszcze tak dobra, jak mam nadzieję stanie się później w trakcie sezonu, lecz za to wola walki, zwycięstwa będzie na najwyższym możliwym poziomie. Mamy szansę dać z siebie wszystko, walczyć sercem – powiedział przed starciem o Superpuchar Polski trener Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Nikola Grbić. – Na pewno wyjdziemy zagrać o zwycięstwo, a nie tylko uczestniczyć w Superpucharze – przyznał zaś szkoleniowiec Projektu Warszawa, Andrea Anastasi.

Już w środę 23 października w Arenie Gliwice odbędzie się mecz o Superpuchar Polski siatkarzy. O trofeum powalczą mistrzowie i wicemistrzowie Polski z ubiegłego sezonu – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Projekt Warszawa. – Walczymy o Superpuchar co oznacza, że mamy za sobą bardzo dobry sezon. Teraz jednak czas na nowe rozdanie i pierwsza okazja na wygranie trofeum, co na pewno jest ważne dla nas graczy i naszego sztabu – powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej kapitan ZAKSY Benjamin Toniutti. – Spodziewam się ciężkiego spotkania, bo z pewnością nie jesteśmy jeszcze w pełni formy, dopiero w poniedziałek odbyliśmy pierwszy trening w pełnym składzie. Rywale z Warszawy mają zapewne podobny problem, a może nawet większe, bo wszyscy słyszeliśmy o tym, co przeżywają. Spodziewam się walki i tego, że jutro zabierzemy do domów pierwsze trofeum – dodał Francuz.Zadowolenia przed pierwszym meczem w sezonie nie kryją siatkarze z Warszawy. Kłopoty finansowe, jakie dotknęły stołeczny klub sprawiły, że ich przystąpienie zarówno do spotkania o Superpuchar Polski, jak i rozgrywek PlusLigi stanęło pod znakiem zapytania. Ostatecznie jednak, pod nową nazwą Projekt Warszawa, ekipa Andrei Anastasiego weźmie udział w rywalizacji. – Bardzo się cieszymy, że tu jesteśmy, bo to nie było wcale takie oczywiste, że się tutaj znajdziemy. Wydaje mi się, że fajnie byłoby zacząć ten sezon, po tych wszystkich perypetiach, które są już za nami, od zdobycia trofeum. To byłaby taka trochę nagroda dla całej naszej drużyny za to, co przeszliśmy w okresie wakacyjnym – powiedział kapitan warszawian, Andrzej Wrona. – Tak jak Benjamin powiedział, nie spodziewałbym się jeszcze poziomu z końca poprzedniego sezonu, właśnie z tego powodu może to być inny, lecz wcale nie mniej emocjonujący mecz. To dla nas nagroda za zeszły sezon i możliwość zdobycia pierwszego trofeum dla Warszawy – dodał środkowy.

Zdaję sobie sprawę, że nasza dyspozycja zapewne nie będzie jeszcze tak dobra, jak mam nadzieję stanie się później w trakcie sezonu, lecz za to wola walki, zwycięstwa będzie na najwyższym możliwym poziomie. Do zwycięstwa w tym meczu potrzebować będziemy dobrej gry poszczególnych graczy, bo jako zespół brakuje nam jeszcze zgrania i nie zdążyły się wykształcić automatyzmy w naszej grze. Ale mimo to mamy szansę dać z siebie wszystko, walczyć sercem. Kto będzie bardziej pragnął, ten zdobędzie Superpuchar – powiedział z kolei  Nikola Grbić, nowy szkoleniowiec kędzierzynian, dla którego środowe spotkanie będzie oficjalnym debiutem w tej roli.

Po raz pierwszy w meczu o stawkę stołeczny klub poprowadzi zaś Andrea Anastasi.Po pierwsze dla mnie, chłopaków i klubu to dobry dzień, wierzcie mi, że cieszymy się bardzo, że zagramy ten mecz o Superpuchar. Mamy za sobą okropny okres, nie mieliśmy też okazji trenować w najlepszym możliwym składzie. Ale mogę powiedzieć, że się tym nie przejmujemy. Ostatnio też graliśmy w turnieju towarzyskim nie w pełnym składzie, a zwyciężyliśmy. Cały ten bałagan, mam nadzieję już powoli za nami, a ja chcę się cieszyć tym, że w środę gramy o coś. Na pewno wyjdziemy zagrać o zwycięstwo, a nie tylko uczestniczyć w Superpucharze – zapewnił szkoleniowiec Projektu Warszawa.

źródło: inf. własna, plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved