Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Andrea Anastasi: Trafiliśmy do interesującej grupy

Andrea Anastasi: Trafiliśmy do interesującej grupy

fot. Arkadiusz Buczyński

Za tydzień siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk rozpoczną walkę w PlusLidze. To jednak nie jedyne rozgrywki, w których grać będą podopieczni Andrei Anastasiego, bowiem 3 listopada zacznie się ich przygoda z Ligą Mistrzów.

Tegoroczny terminarz jest bardzo napięty. Już w najbliższą środę, 28 października, Lotos Trefl Gdańsk zmierzy się w Szczecinie z Asseco Resovią Rzeszów w meczu o Superpuchar, następnie dwa dni później zagrają pierwszy mecz w PlusLidze z BBTS-em Bielsko-Biała, by już we wtorek 3 listopada na swoim boisku podjąć Vojvodinę Nowy Sad. Pomimo takiego natężenia gier niektórzy siatkarze nie ukrywają ekscytacji z powodu walki w europejskich pucharach. – Możliwość gry przeciwko świetnym zespołom z całej Europy jest dla mnie wielkim wyzwaniem i zaszczytem. Tegoroczny terminarz będzie bardzo napięty, ale my lubimy rywalizację i jesteśmy bardzo podekscytowani, że będziemy walczyć na najwyższym europejskim poziomie – mówi amerykański atakujący Murphy Troy.

Chociaż zespół z Gdańska debiutuje w rozgrywkach Ligi Mistrzów, niektórzy zawodnicy poznali już smak walki w tym turnieju, są to Mateusz Mika, Piotr Gacek, Wojciech Grzyb, Bartosz Gawryszewski, Marco Falaschi, Sebastian Schwarz oraz Sławomir Zemlik. Co ciekawe do tego grona nie zalicza się włoski szkoleniowiec, gdyż podczas meczu z Vojvodiną po raz pierwszy wystąpi w tym europejskim pucharze jako trener. Chociaż jako drużyna Lotos Trefl dopiero debiutuje w rozgrywkach, ma już wyznaczony cel. – Trafiliśmy do bardzo interesującej grupy. Uważam jednak, że mamy duże szanse na awans do fazy play-off – nie ukrywa Andrea Anastasi. By jednak dostać się do kolejnej fazy rozgrywek, gdańszczanie musza pokonać drużyny z Modeny, Ljubljany oraz Nowego Sadu.Po bardzo udanym dla gdańszczan sezonie 2014/2015 włodarze klubu skupili się na utrzymaniu dotychczasowego składu. Trzon drużyny pozostał zachowany, nastąpiły jedynie kosmetyczne zmiany. Z Lotosu Trefla odeszli Krzysztof Wierzbowski (Effector Kielce), Sławomir Stolc (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) oraz Moustapha M’Baye (Krispol Września). Na ich miejsce z MKS-u Będzin pozyskano Miłosza Hebdę, a z Kęczanina Kęty do Gdańska przybył Karol Behrendt.

Co trzeba zrobić, by Liga Mistrzów była atrakcyjniejsza?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: Dziennik Bałtycki, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved