Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrea Anastasi: Skupiam się na pracy w klubie

Andrea Anastasi: Skupiam się na pracy w klubie

Napięcie związane z wyborem nowego selekcjonera wciąż narasta. W mediach co chwila pojawiają się nazwiska potencjalnych kandydatów do objęcia schedy po Antidze. Wśród nich jest były trener polskiej ekipy, a obecnie szkoleniowiec Lotosu Trefla Gdańsk Andrea Anastasi. – Mój faworyt w wyścigu o fotel trenera Polaków? Andrea Anastasi. Oczywiście żartuję – powiedział w rozmowie z Przeglądem Sportowym Anastasi.

Do końca października do polskiej federacji wpłynęło szesnaście aplikacji od trenerów, którzy chcieliby poprowadzić mistrzów świata. Związek wstępnie zaopiniował wszystkie zgłoszenia, nie odrzucając przy tym żadnego z nich. Nazwiska dwunastu z szesnastu szkoleniowców zostało ujawnionych, czterech pozostało owianych tajemnicą, chociaż media co chwilę spekulują i podają prawdopodobnych kandydatów. Wiadomo jednak, że wśród szesnastu trenerów nie ma żadnego Polaka, a o angaż stara się dwóch byłych selekcjonerów biało-czerwonych, m.in. Andrea Anastasi. – Prowadzenie reprezentacji Polski to wielki honor, dlatego wysłałem aplikację, ale jak do tej pory nikt się ze mną nie kontaktował i nie zapraszał na rozmowy. Dlatego w dalszym ciągu skupiam się na pracy w klubie, a nie tracę energię na zajmowanie się czymś, co nie zależy ode mnie. Teraz wszystko w rękach działaczy federacji – stwierdził w rozmowie z Przeglądem Sportowym Anastasi.

Jak twierdzi sam szkoleniowiec, póki co skupia się na pracy w klubie, choć przyznaje, że wyniki osiągnięte przez jego drużynę w tym sezonie mogą odbiegać od tych z poprzedniego. – Z Lotosem Treflem Gdańsk może nie osiągniemy tak rewelacyjnych wyników jak w ostatnich dwóch sezonach, ale wierzę w ten projekt, którego również jestem autorem – zakończył trener.źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved