Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrea Anastasi: Najgorszy mecz w tym sezonie

Andrea Anastasi: Najgorszy mecz w tym sezonie

fot. Katarzyna Antczak

Siatkarze Skry Bełchatów w rywalizacji o brązowy medal PlusLigi 2015/2016 w pełni wykorzystali atut własnej hali. Podopieczni Philippe Blaina w dwóch pojedynkach nie dali większych szans Lotosowi Treflowi Gdańsk i przed rewanżem w Ergo Arenie prowadzą już w play-off 2:0. Gdańszczanie w Bełchatowie spisywali się dużo poniżej oczekiwań. – Szczerze powiem, był to nasz najgorszy mecz w tym sezonie, może nawet w dwóch ostatnich sezonach – powiedział po drugim starciu Andrea Anastasi.

W dwóch starciach w hali Energia gdańszczanie nie mieli żadnego punktu zaczepienia. Gra posypała się im zwłaszcza w drugim starciu, w którym Lotos Trefl ani przez krótki moment nie zagroził przeciwnikom. – Bełchatowianie wygrali te dwa spotkania w pełni zasłużenie, byli drużyną zdecydowanie lepszą w każdym elemencie – skwitował dwumecz kapitan Lotosu Trefla, Bartosz Gawryszewski.Cieszymy się ze zwycięstwa, jest ono dla nas ważne. Ale to był dopiero drugi mecz. Przed nami kolejne spotkanie, musimy przygotować się do niego jak najlepiej – podsumował Mariusz Wlazły. Drugie starcie drużyny rozegrają we wtorek. Rywalizacja toczy się do trzech wygranych, więc już wtedy mogą zostać rozdane brązowe medale.Gdańszczanie nie poddadzą się jednak bez walki, tym bardziej że gorzej jak w drugim spotkaniu już pewnie nie zagrają. W piątek żaden z zawodników Lotosu Trefla nie przekroczył granicy 10 zdobytych punktów, najczęściej do konta drużyny dopisywał je Mika, ale i tak tylko 7 razy. Nie pomagały liczne zmiany i roszady, Skra była nie do przejścia. – W tym momencie ciężko cokolwiek powiedzieć po takim meczu. Pozostaje mi pogratulować przeciwnikom świetnej gry. Szczerze powiem, był to nasz najgorszy mecz w tym sezonie, może nawet w dwóch ostatnich sezonach – stwierdził trener gdańskiej drużyny, Andrea Anastasi.

Bełchatowianie ponownie świetnie dysponowani byli w polu zagrywki, a co za tym idzie także w bloku. Tylko zza linii końcowej Skra zdobyła 13 punktów (5 asów Wlazłego, 4 asy Marechala). Blokiem dopisała kolejnych 11. Tak naprawdę zespół gospodarzy silny był w każdym elemencie. – Jestem bardzo usatysfakcjonowany tym meczem. Nie tylko grą w zagrywce i bloku zagraliśmy bardzo dobrze, w których to elementach wiedzieliśmy, że jesteśmy silni. Wykonaliśmy także świetną pracę w obronie, a także w każdym elemencie. To było najważniejsze w tym meczu – podsumował Philippe Blain.

Kto sięgnie po złoto w PlusLidze?

  • ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (71%, 2 241 głosów)
  • Asseco Resovia Rzeszów (20%, 618 głosów)
  • nie wiem, trafiłem tu, bo szukam butów do gry (9%, 283 głosów)

głosujących: 3 142

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved