Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrea Anastasi: Musimy odnaleźć w sobie energię

Andrea Anastasi: Musimy odnaleźć w sobie energię

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Niestety chemia w zespole nie działa tak, jak powinna. Musimy odnaleźć w sobie energię, która pozwoli podnieść się i wygrać. Będąc szczerym, również z samym sobą, nie mogę powiedzieć, że jest dobrze. My się jednak nie poddajemy i dalej wierzymy w siebie – mówi Andrea Anastasi, trener Trefla Gdańsk. W środę, o godz. 18 jego siatkarze zagrają w Ergo Arenie w Lidze Mistrzów z Berlin Recycling Volleys.

Co się dzieje z Treflem Gdańsk?Andrea Anastasi: – Podczas ostatniego meczu stało się z nami to, co dzieje się przez cały czas w pierwszej części sezonu. Chodzi o niestabilną grę. Popełniamy wiele błędów. Z Czarnymi w pierwszym secie potrzebowaliśmy jednego dobrego serwisu, aby odmienić jego losy i wygrać. Niestety to rywale zdobyli przewagę, przy stanie 22:20 zaczęliśmy popełniać błędy, a później już wszystko się posypało. Do tego rywale posłali dwa asy. Nic nie mogliśmy zrobić. A później było już tak przez cały mecz.

W takim razie co nie funkcjonuje?

– Niestety chemia w zespole nie działa tak, jak powinna. Musimy odnaleźć w sobie energię, która pozwoli podnieść się po takiej końcówce i wygrać. To jednak nie jest proste. Będąc szczerym, również z samym sobą, nie mogę powiedzieć, że jest dobrze. Nie jestem zadowolony z tego, co zrobiliśmy.

Wasza gra wygląda jednak tak od początku sezonu.

– Oczywiście nie chodzi tylko o ostatni mecz z Czarnymi. Wcześniej w Zawierciu zagraliśmy źle dwa pierwsze sety, następnie mieliśmy dwie dobre partie, aby w połowie tie-breaka, przy naszym prowadzeniu dwoma punktami ponownie przestać grać i przegrać 10:15. Wiele meczów przegraliśmy w ten sposób, także u siebie. Z drugiej strony, gra w Ergo Arenie jest dla nas jak spotkanie na wyjeździe. Zazwyczaj nie mamy treningów w głównej hali. Przed meczem z Czarnymi pojawiliśmy się w niej o godzinie 9, aby odbyć trening na boisku, na którym gramy. Rozumiem, że ten obiekt ma wypełniony kalendarz innymi imprezami, ale nam zależy na treningach.

Czy to także jest powodem waszej słabszej dyspozycji?

– Oczywiście, że to nie jest głównym powodem naszej słabej gry. Powiedziałem o nim wcześniej. Musimy przede wszystkim skupić się na naszej grze.

Cała rozmowa Marcina Dajosa dostępna w serwisie sport.trojmiasto.pl

źródło: sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved