Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Andrea Anastasi: Dla nas było ważne, aby ten mecz wygrać

Andrea Anastasi: Dla nas było ważne, aby ten mecz wygrać

fot. Izabela Kornas

W czwartek wicemistrzowie Polski w Ljubljanie szybko pokonali miejscowy ACH Volley. Słoweński zespół nie był w stanie w żadnym z setów nawiązać wyrównanej walki z Lotosem Treflem Gdańsk. Szkoleniowiec ekipy z Trójmiasta nie szczędził po meczu pochwał swojemu zespołowi. Wygrana ta przybliżyła gdańszczan do zajęcia miejsca premiowanego awansem do play-off.

Było to drugie zwycięstwo gdańszczan w swoim debiutanckim sezonie w Lidze Mistrzów. – Byliśmy bardzo zmotywowani, ponieważ dla nas to było ważne, aby wygrać – powiedział po meczu Andrea Anastasi. Lotos Trefl przeważał w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, w ataku zanotował blisko 60-procentową efektywność, przy zaledwie 41% rywala. Lepiej przyjmował także zagrywkę słoweńskiego zespołu. Grę bardzo dobrze poprowadził także Marco Falaschi, który równomiernie wykorzystywał w ataku wszystkich swoich kolegów. Kolejny raz wysoką formę pokazał Mateusz Mika, który zdobył 15 punktów, notując 73-procentową efektywność w ataku, dobrze spisał się także w przyjęciu zagrywki. – Chłopaki byli bardzo mocno skoncentrowani na grze i wiedzieli, co mają robić – przyznał były selekcjoner reprezentacji Polski.

Kluczem do sukcesu była jednak zagrywka Lotosu Trefla, w całym meczu zanotował on aż 11 asów, z czego 6 Mateusz Mika. Gospodarze w polu serwisowym nie zapunktowali ani razu, mieli za to często kłopoty z przyjęciem zagrywki. – ACH Volley było trudno z nami konkurować, ponieważ nasza zagrywka w tym spotkaniu wyglądała naprawdę dobrze – analizował Andrea Anastasi. Jego podopieczni czasu na odpoczynek nie będą mieli wiele, ponieważ już w niedzielę w Hali 100-lecia zagrają plusligowy mecz z Cuprum Lubin i niewątpliwie będzie to trudniejszy pojedynek niż ten w Słowenii. Kolejny mecz Ligi Mistrzów również rozegrają z ACH Volley, tyle że na własnym terenie.źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved