Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrea Anastasi: Czuję się dobrze w Treflu Gdańsk

Andrea Anastasi: Czuję się dobrze w Treflu Gdańsk

fot. Łukasz Krzywański

Siatkarze Trefla Gdańsk kontynuują swoją dobrą serię po zwycięstwie w Pucharze Polski. Po raz pierwszy w PlusLidze pokonali GKS Katowice 3:0. Dla podopiecznych Andrei Anastasiego to bardzo ważne trzy punkty, które będą kluczowe w walce o najlepszą szóstkę. – Po Pucharze Polski, będąc kompletnie z tobą szczerym, muszę przyznać, że nie mieliśmy zbyt dużo energii – powiedział trener gdańszczan Andrea Anastasi.

Jest to wasze historyczne, pierwsze zwycięstwo nad drużyną GKS-u Katowice. Co zadecydowało o tym, że tym razem to wy byliście górą?Andrea Anastasi: – To są dla nas bardzo ważne trzy punkty. Po Pucharze Polski, będąc kompletnie z tobą szczerym, muszę przyznać, że nie mieliśmy zbyt dużo energii. Włożyliśmy bardzo dużo sił w poprzedni weekend, żeby zdobyć to trofeum. Gracze też mieli swoje problemy, część z nich była lekko chora i bardzo się obawiałem o ten mecz z Katowicami. Nie zagraliśmy perfekcyjnego meczu, ale prezentowaliśmy się bardzo dobrze w zagrywce oraz w przyjęciu i odnieśliśmy zwycięstwo. Naciskaliśmy na przeciwników naszą grą i to, w mojej opinii, zrobiło dużą różnicę.

W grudniu przeżywaliście trudny okres, przegrane ze Skrą, ZAKSĄ i ONICO nie napawały optymizmem. Jednak od pewnego czasu prezentujecie o wiele lepszą dyspozycję, wygraliście 2 mecze w lidze i Puchar Polski. Skąd ta nagła zmiana formy?

Myślę, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani zarówno fizycznie, jak i technicznie. Jesteśmy w stanie grać na naszym najlepszym poziomie w najważniejszym momencie. To kluczowa rzecz. Rozmawiałem o tym dużo z zawodnikami. Drugi ważny element to fakt, że zyskujemy na wartości jako drużyna, pojawiają się również nowe pomysły. Mamy też młodego libero Fabiana Majcherskiego, który zaskakuje pozytywnie swoją postawą. Gra bardzo dobrze i to również mocno wpłynęło na ducha drużyny.

Ostatnie wygrane to również sygnał dla sponsorów, żeby hojniej wspierali klub.

Mam nadzieję, że ludzie w Trójmieście rozumieją, że potrzebujemy tak ważnej rzeczy, jaką są fundusze. Jeśli będziemy mieli normalny budżet, to możemy śmiało myśleć o przyszłości tego zespołu. Czekamy na to, co się będzie działo w przyszłym sezonie, ale teraz skupiamy się na obecnych rozgrywkach, nie chcemy sobie tym zaprzątać głowy. Skupiamy się na tym, co my możemy zrobić i na tym co najistotniejsze.

Czy w związku z kłopotami finansowymi klubu będzie pan trenerem w następnym sezonie?

Mam ważny kontrakt i każdy widzi, że czuję się dobrze w Treflu Gdańsk, ale chcę mieć zawsze szanse walczyć o trofea. Chciałbym w przyszłym sezonie mieć zespół, który będzie bić się o wysokie cele.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved