Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrea Anastasi: Czeka nas prawdziwy maraton

Andrea Anastasi: Czeka nas prawdziwy maraton

fot. Piotr Sumara / plusliga.pl

Projekt Warszawa od miesięcy jest na ustach siatkarskiej Polski. Głównie za sprawą zawirowań finansowych i organizacyjnych w klubie. Od początku sezonu jednak coraz częściej sytuację klubową przyćmiewają wyniki sportowe osiągane przez zespół ze stolicy. Trener Andrea Anastasi tłumaczy, że problemy nie są dla drużyny powodem do narzekania i w klubie panuje dobra atmosfera. Mimo ciągłych doniesień o sytuacji w Projekcie, myślenie zespołu nie biegnie w tym kierunku. 

Anastasi jest również pewny, że wkrótce kłopoty się skończą i zespół będzie mógł organizacyjnie i sportowo nawiązać walkę z każdym w lidze, a za przykład stawia ZAKSĘ, która problemów organizacyjnych nie ma, a do tego ma bardzo mocny skład.Trener warszawian chwiali swoich zawodników, szczególnie Bartosza Kwolka, który staje się liderem drużyny. Anastasi twierdzi,  że po czasie, jakiego Kwolek potrzebował odzyskania optymalnej dyspozycji po grze w Pucharze Świata, teraz siatkarz stanowi bardzo ważną część w zespole. –  Ogromnie w niego wierzę i jestem przekonany, że w przyszłości stanie się jednym z najlepszych polskich zawodników na swojej pozycji. Bartek ciężko pracuje, czasami jest potężnie zmęczony, ale później efekty tego wysiłku są widoczne w trakcie meczu. Staje się wtedy prawdziwym liderem – mówi trener.

Szkoleniowiec Projektu odniósł się także do zmiany w systemie play-off od tego sezonu. Stwierdził, że to bardzo dobrze dla plusligowych zespołów, bo wszystkie muszą od początku skoncentrować się na rywalizacji, a także wyrównuje szanse w finałowej fazie, bo nie będzie sytuacji, że dwa zespoły czekają wiele na przeciwników, którzy walczą we wcześniejszych fazach. Nie jest jednak zadowolony z kalendarza siatkarskiego w tym sezonie, który uważa za zbyt przepełniony, głównie ze względu na imprezy reprezentacyjne. Szczególnie krytycznie wypowiada się o Pucharze Świata, który jest według niego stratą czasu i energii zawodników. Do tego dochodzi również gra jego zespołu w europejskich pucharach. – Mamma mia! Cały czas będziemy rozgrywali teraz dwa mecze tygodniowo. Przed nami potyczka z Zawierciem, po którym czeka nas prawdziwy maraton. Najpierw zmierzymy się z ZAKS-ą, a następnie z Radomiem, Skrą i Resovią – dodaje Anastasi.

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved