Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrea Anastasi: Cieszy postawa całej drużyny

Andrea Anastasi: Cieszy postawa całej drużyny

Trefl Gdańsk po zaciętym i emocjonującym spotkaniu pokonał Cuprum Lubin 3:2, gdańszczanie przegrywali już 0:2 i zdołali odwrócić losy meczu na swoją korzyść. – Jestem zbudowany postawą całej drużyny, chłopaki walczą i to mi się podoba – powiedział trener Trefla Andrea Anastasi.

Gdańszczanie przegrali pierwszą partię spotkania po zaciętej grze na przewagi. Szala zwycięstwa przechodziła z jednej na drugą stronę i ostatecznie to gospodarze wygrali premierową partię meczu w stosunku 40:38. – Na początku spotkania popełniliśmy wiele błędów i poniekąd ten mecz spisaliśmy na straty. Mogliśmy wygrać pierwszą partię meczu, ale piłki po naszych akcjach lądowały na aucie, popełniliśmy aż 14 błędów i przegraliśmy tego seta oraz drugą partię. Po dziesięciominutowej przerwie zresetowaliśmy nasze głowy i zaczęliśmy grać dobrze. Także w kolejnych trzech setach popełniliśmy dwa, trzy błędy i także najedliśmy się strachu. Musimy się nauczyć, jak mamy sobie radzić w takich momentach – skomentował grę swoich podopiecznych szkoleniowiec Trefla. Były trener reprezentacji Polski chwalił ekipę z Lubina za postawę w tym meczu. – W drużynie z Lubina grają bardzo dobrzy zawodnicy, Cuprum jest jedną z lepszych ekip w lidze, a Łukasz Kaczmarek zagrał bardzo dobry mecz przeciwko nam. Z kolei w naszej drużynie świetnie zaprezentował się Damian Schulz, uważam, że słowa uznania należą się Łukaszowi Kaczmarkowi. Dobrze zagrali Masny oraz Hain – ocenił Anastasi. Do tej pory ekipa z Gdańska radzi sobie bardzo dobrze i poniosła zaledwie trzy porażki. – Warto dodać, że liga w tym sezonie jest bardzo wyrównana i każda ekipa z każdą może stracić punkty. Najważniejsza zarówno dla nas, jak i dla Cuprum jest ciężka praca po to, aby zdobywać punkty, jest to bardzo ważne. Jestem zadowolony z wygranej bez względu na ilość zdobytych punktów i z tego, że mamy lepsze miejsce w tabeli. Na 11 meczów wygraliśmy osiem, a przegraliśmy tylko trzy spotkania, chłopaki walczą i to mi się podoba, osiągnęliśmy jak na razie dobry rezultat – zakończył Andrea Anastasi.

Na boisku zaprezentował się młody libero Cuprum Bartosz Makoś. – Cieszę się z każdej chwili, którą spędzam na boisku, ponieważ jest to dla mnie jako młodego zawodnika nauka. Rozgrywki w lidze seniorskiej są zupełnie inne, hala jest wypełniona kibicami. W meczu przeciwko Treflowi wszystko na początku nam się układało, prowadziliśmy 2:0 i wszystko było po naszej stronie. Mecz ten wyglądał poniekąd tak samo jak spotkanie z Resovią, które przegraliśmy 2:3. Znam swoje miejsce w szeregu, ten sezon traktuję jako naukę na przyszłość – powiedział młody libero miedziowej drużyny.

źródło: Facebook