Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Anderson zostanie w lidze rosyjskiej

Anderson zostanie w lidze rosyjskiej

fot. Katarzyna Antczak

Siatkarz reprezentacji USA Matthew Anderson przedłużył do końca sezonu 2017/2018 kontrakt z najlepszą klubową drużyną świata – Zenitem Kazań. Amerykanin występuje w rosyjskim zespole od 2012 roku.

Zenit Kazań w ostatnich latach zdominował siatkarską scenę klubową w Europie, a swoje pasmo sukcesów chce kontynuować w kolejnych latach. Przedłużenie kontraktu z Matthew Andersonem stanowi poważny krok w tym kierunku, bowiem Amerykanin od samego początku gry w zespole z Kazania stanowi wielką siłę w ataku i na przyjęciu mistrza Rosji. Wielkim plusem jest to, że reprezentant USA może grać zarówno na pozycji przyjmującego, jak i atakującego. Poza okresem, gdy zmagał się z problemami psychicznymi, obok Leona była najbardziej wyróżniającym się graczem Zenitu.Zainteresowanie Andersonem w ostatnich dniach wyrażały jednak inne kluby, które chciały wyrwać Amerykanina z Kazania po sezonie 2016/2017. Głośno mówiło się między innymi o ofertach dla 29-latka z Włoch. Ruch wokół siatkarza zmusił więc włodarzy Zenitu do zdecydowanych ruchów i już w poniedziałkowy poranek na stronie internetowej zwycięzcy Ligi Mistrzów pojawiła się informacja o przedłużeniu kontraktu z Andersonem do końca sezonu 2017/2018. Nie wiadomo, ile zarabiać będzie Amerykanin od nowego sezonu.

Z Zenitem amerykańskiemu siatkarzowi udało się zdobyć prawie wszystkie możliwe trofea. Pod wodzą Władimira Alekny Anderson sięgnął między innymi po dwa triumfy w Lidze Mistrzów, dwa mistrzostwa Rosji oraz inne krajowe puchary. Do kolekcji brakuje mu jedynie klubowego mistrzostwa świata.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved