Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Czy Anastasi i Kwolek zostaną w Vervie Warszawa?

Czy Anastasi i Kwolek zostaną w Vervie Warszawa?

fot. Piotr Sumara / plusliga.pl

Włoski dziennikarz Gian Luca Pasini informuje, że Andrea Anastasi może odejść z Vervy Warszawa Orlen Paliwa. Mimo że włoski szkoleniowiec ma ważny kontrakt z klubem ze stolicy, to nie jest przesądzone, że w nim zostanie. A co z Bartoszem Kwolkiem?

„Nowy kryzys gospodarczy dotarł do Warszawy” – pisze Gian Luca Pasini, który prowadzi w „La Gazzetta dello Sport” niezwykle popularny w świecie siatkówki blog poświęcony tej dyscyplinie. Jednak nie wszystkie dotychczasowe informacje przekazywane przez włoskiego dziennikarza się sprawdzały. Czy zatem Anastasi może opuścić drużynę z Warszawy? – Andrea ma ważny kontrakt na nowy sezon 2020/2021. Trener wrócił wprawdzie tydzień temu do Włoch, ale to jest przerwa dla rodziny. Długo zresztą do niej nie mógł wrócić z powodu pandemii. Udało się niedawno – Andrea poleciał do ojczyzny w ramach podobnego do polskiego programu, w którym Włosi byli ściągani do kraju przez rząd – powiedział ma łamach serwisu Polsatu Sport Jakub Malke, menadżer szkoleniowca z Italii.Na razie stołeczny klub potwierdził przedłużenie współpracy z Igorem Grobelnym oraz rozstanie z Antoine Brizardem. W stolicy ma już także nie zagrać francuski przyjmujący – Kevin Tillie. – Trener cały czas pracuje na rzecz warszawskiego klubu. W porozumieniu z dyrektorem sportowym Piotrem Gackiem buduje skład na nowy sezon. Wie, jakim mniej więcej będzie dysponował budżetem na zawodników. Jest w stałym kontakcie z graczami – podkreślił Malke, który wspomniał także o tym, że Anastasi zgodził się na obniżkę kontraktu związaną z przedwczesnym zakończeniem sezonu. – Trener zgodził się na obniżkę – i to znaczącą – świadczeń za sezon niedawno zakończony. Był inicjatorem tego procesu. Mogę zdradzić, że to samo zrobili zawodnicy. Dodam, że poszli na rękę klubowi po raz drugi w ciągu tego sezonu. Bo przecież na początku też były kłopoty, gdy działacze szukali nowego sponsora – dodał menadżer.

Wciąż nie jest jasna także przyszłość Bartosza Kwolka, którym zainteresowane były także drużyny z Rzeszowa i Kędzierzyna-Koźla. Być może jednak zostanie on w Warszawie. – Bartosz podpisał kontrakt na nowy sezon z klubem z Warszawy. Teraz czekamy na ruch działaczy. Wierzę, że wszystko ułoży się jak należy – powiedział wymijająco Malke.

Można się  domyślić, że zdanie z artykułu Pasiniego „nowy kryzys gospodarczy dotarł do Warszawy” może mieć pewne podstawy. Verva ma ważny kontrakt ze swoim tytularnym sponsorem – PKN Orlen. Ale ten kontrakt miał być podwyższony w nowym sezonie i to znacznie. Czy został – tego na dziś nie wiadomo.

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved