Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > An Jiajie: Świetna okazja do rozwoju naszych siatkarek

An Jiajie: Świetna okazja do rozwoju naszych siatkarek

fot. fivb-org

– Ten turniej finałowy był świetną okazją do rozwoju naszych siatkarek. Chociaż niektóre z nich nie znalazły się tutaj, bo trenują ciężko w Pekinie – mówił po meczu o brązowy medal trener reprezentacji Chin, An Jiajie. – Nie ma znaczenia, czy siatkarki z wielkimi nazwiskami są na boisku, czy też nie, Chiny zawsze grają niesamowitą siatkówkę – przyznał prowadzący reprezentację Turcji trener Giovanni Guidetti.

Reprezentacja Chin sięgnęła po raz drugi po brązowy medal Ligi Narodów siatkarek. W meczu o 3. miejsce Chinki pokonały 3:1 reprezentację Turcji. – Ten turniej finałowy był świetną okazją do rozwoju naszych siatkarek. Chociaż niektóre z nich nie znalazły się tutaj, bo trenują ciężko w Pekinie. W pierwszym meczu przeciwko Turcji nie byliśmy w stanie wykorzystać wszystkich okazji, więc przegraliśmy. Z Włoszkami zagraliśmy już pewni siebie i byliśmy bardziej jednością, dlatego też wyszliśmy z tej potyczki zwycięsko – mówił po meczu trener An Jiajie, który zastępował w turnieju Lang Ping.Nasze doświadczone siatkarki, takie jak Liu Xiaotong,  bardzo pomogły zespołowi w pokonaniu wszelkich trudności – przyznał chiński szkoleniowiec. – Mówiąc o obecnym zespole, niezależnie od tego, czy wygrywamy, czy przegrywamy,  mamy jeszcze kilka rzeczy do poprawy, jeśli chodzi o zagrywkę i zachowanie w trudnych sytuacjach, które musimy natychmiast zmienić – dodał An Jiajie.

Cieszę się, że wygraliśmy. Byliśmy bardzo skupione na tym meczu i pokazałyśmy co najlepsze, by wygrać. Uczyłyśmy się na poprzednich straconych akcjach i ostatecznie osiągnęłyśmy wynik, który chciałyśmy osiągnąć poprzez ciężki trening. Zawsze wierzyłyśmy w nasze umiejętności, a reprezentacja Chin nigdy się nie poddaje. Atmosfera była wspaniała, kibice bardzo nam pomogli – przyznała przyjmująca reprezentacji Chin, Yanhan Liu, która odebrała też po turnieju nagrodę indywidualną.

Reprezentacja Turcji, która broniła srebrnego medalu Ligi Narodów sprzed roku, tym razem znalazła się tuż poza podium. – Nie dziwię się, że rywalki grały lepiej niż mój zespół. Nie ma znaczenia, czy siatkarki z wielkimi nazwiskami są na boisku, czy też nie, Chiny zawsze grają niesamowitą siatkówkę. Jestem zadowolony z postawy moich siatkarek, chociaż nie wystarczyła nam ona, by odnieść zwycięstwo. Dzisiaj popełnialiśmy zbyt wiele błędów i musimy dalej pracować nad tym aspektem – mówił po meczu trener Giovanni Guidetti.

Próbowałyśmy wszystkiego, ale czasami nie byłyśmy w stanie dać z siebie więcej. Wczoraj przegrałyśmy po słabym meczu i dziś starałyśmy się coś zmienić, mimo to znów przegrałyśmy. Trudno jest zaakceptować ten wynik, jednak to był naprawdę świetny mecz o brązowy medal – dodała najskuteczniejsza w tureckim zespole Ebrar Karakurt.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved