Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > AMŚ: Zmienne szczęście polskich par

AMŚ: Zmienne szczęście polskich par

fot. FIVB

W Monachium rozpoczęły się Akademickie Mistrzostwa Świata w siatkówce plażowej. W imprezie tej Polskę reprezentuje jeden żeński oraz jeden męski duet. Na inaugurację zmagań w fazie grupowej porażkę z Cypryjkami poniosły Marta Łodej i Marta Duda, zaś sukces na swoim koncie zanotowali Mateusz Paszkowski i Mateusz Łysikowski, którzy pokonali Argentyńczyków. 

W Monachium rozpoczęły się Akademickie Mistrzostwa Świata w siatkówce plażowej, w których udział biorą dwa polskie duety – Marta Łodej (Uniwersytet Warszawski) – Marta Duda (Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna Łódź) oraz Mateusz Paszkowski (Akademia Wychowania Fizycznego Warszawa) i Mateusz Łysikowski (Akademia Wychowania Fizycznego Katowice).Obie polskie pary mają już za sobą pierwsze mecze fazy grupowej. Gorzej poszło Marcie Łodej i Marcie Dudzie, które musiały uznać wyższość cypryjskiego duetu – Konstantinou/Konstantopoulou. Biało-czerwone fatalnie weszły w mecz. W premierowej odsłonie niewiele im wychodziło. Dały się zdominować rywalkom, czego efektem była przegrana do 10. Ale w drugiej partii Polki poprawiły swoją grę. Toczyły zacięty bój z Cypryjkami, a w końcówce to one przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść (21:19), doprowadzając do tie-breaka. W decydującej odsłonie już tak dobrze im nie poszło. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały przeciwniczki, które ostatecznie wygrały 2:1.

Znacznie lepiej poszło Mateuszowi Łysikowskiemu i Mateuszowi Paszkowskiemu, których pierwszymi rywalami byli Argentyńczycy – Nicolini/Bocalon. Biało-czerwoni niemal od początku spotkania narzucili siatkarzom z Ameryki Południowej swój rytm gry. Ci tylko krótkimi fragmentami byli w stanie dotrzymać kroku Polakom, czego efektem była ich porażka do 14. W drugim secie obraz gry niewiele uległ zmianie. Argentyńczycy popełniali więcej prostych błędów, a Łysikowski z Paszkowskim lepiej prezentowali się w polu serwisowym i na siatce. Znowu wypracowana przewaga pozwoliła im kontrolować boiskowe wydarzenia, a wygrana 21:13 spowodowała, że turniej zaczęli od przekonującego zwycięstwa.

Duda/Łodej POL (16) – Konstantinou/Konstantopoulou CYP (17) 1:2 
(10:21, 21:19, 13:15)

Łysikowski/Paszkowski POL (2) – Nicolini/Bocalon ARG (31) 2:0 
(21:14, 21:13)

 

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved