Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Amerykanki najlepsze w PanAmerican Cup

Amerykanki najlepsze w PanAmerican Cup

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych zwyciężyła w turnieju PanAmerican Cup, pokonując w finale 3:0 zespół Dominikany. Amerykanki nie przegrały żadnego meczu w tym turnieju. Trzecie miejsce przypadło siatkarkom Kolumbii, które wygrały w decydującym spotkaniu w trzech setach z Portoryko.

Zakończył się turniej PanAmerican Cup, w którym tym razem nie brała udziału reprezentacja Brazylii. Po fazie grupowych w barażach o udział w półfinale Portoryko pokonało 3:1 Kanadę, a Kolumbia zaskakująco łatwo, w trzech setach poradziła sobie z Argentyną.

W półfinale czekały już drużyny USA i Dominikany, które bez porażki wygrały swoje grupy. W pierwszym meczu półfinałowym Amerykanki zmierzyły się z Kolumbią i bez problemu pokonały rywala 3:0. Po 13 punktów w tym meczu dla zwycięskiej drużyny zdobyły Madison Kingdon Rishel, Kadie Rolfzen i Hannah Tapp. W drugim półfinale Dominikana zmierzyła się z Portoryko. Po dwóch wygranych setach przez zespół Dominikany Portorykanki wyrwały rywalkom zwycięstwo w trzeciej partii po zaciętej walce na przewagi. Czarty set padł jednak łupem Dominikany, która zachowała miano niepokonanej drużyny i awansowała do finału. 25 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła w tym meczu Brayelin Martinez.

W meczu o trzecie miejsce w turnieju Kolumbijki poradziły sobie z Portoryko, wygrywając w trzech szybkich setach. Do zwycięstwa swój zespół poprowadziła Amanda Coneo, która zapisała na swoim koncie 17 punktów. Niewiele emocji było też w meczu finałowym. Amerykanki pewnie wygrały dwa pierwsze sety z Dominikaną i dopiero w trzeciej partii musiały się nieco napracować. Ostatecznie wygrały po grze na przewagi 29:27 i cały mecz 3:0, okazując się najlepszą drużyną PanAmerican Cup 2019. Najskuteczniejszą zawodniczką meczu finałowego była Madison Kingdon Rishel, która zdobyła 18 punktów.