Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Amerykanka odchodzi z Chemika

Amerykanka odchodzi z Chemika

fot. lsk.pls.pl

Pierwsze wieści kadrowe zaczynają napływać z obozu Chemika Police. W poniedziałek klub ogłosił, że w jego barwach nie wystąpi już Chiaka Ogbogu, która była jedną z liderek Chemika w zakończonych rozgrywkach. Według włoskich mediów Amerykanka kolejny sezon spędzi we włoskiej Serie A w zespole Imoco Volley Conegliano.

Przypomnijmy, że miniony sezon nie był zbyt udany dla Chemika Police. Wprawdzie podopieczne Marcello Abbondanzy sięgnęły po Puchar Polski i wygrały fazę zasadniczą w Lidze Siatkówki Kobiet, ale w play-off już tak dobrze im nie poszło. W półfinale przegrały z Grot Budowlanymi Łódź, a w rywalizacji o brązowy medal musiały uznać wyższość Developresu SkyRes Rzeszów. Po zakończeniu rozgrywek przyszedł czas na pierwsze decyzje kadrowe. W barwach polickiej drużyny nie zagra już Chiaka Ogbogu.Amerykanka dołączyła do zachodniopomorskiego zespołu przed rozpoczęciem minionych rozgrywek i była jedną z najlepszych środkowych Ligi Siatkówki Kobiet. W całym sezonie zdobyła 284 punkty, wielokrotnie będąc pierwszym wyborem rozgrywających. Stąd też jej nieobecność dla Chemika może być pewnym osłabieniem.

Jej dobra gra na parkietach LSK została zauważona przez Karcha Kiraly’ego, który młodą środkową powołał do kadry na nadchodzący sezon reprezentacyjny. W ostatnich dniach Chiaka Ogbogu przebywała na zgrupowaniu reprezentacji USA, gdzie Amerykanki przygotowywały się do turnieju Ligi Narodów. Pierwszy turniej rozpoczną już we wtorek, a ich rywalkami będą reprezentacje Belgii, Japonii oraz Bułgarii.

Przypomnijmy, że odejście z zespołu Chiaki Ogbogu nie jest pierwszą decyzją ogłoszoną przez działaczy polickiej drużyny. Wcześniej klub przedłużył współpracę z reprezentacyjną rozgrywającą – Marleną Pleśnierowicz.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet 

źródło: chemik-police.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved