Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Amerykanka dołączyła do Radomki

Amerykanka dołączyła do Radomki

fot. Roberto Muliere - rmsport.it

Kilka dni temu informowaliśmy, że do E.Leclerc Radomki Radom może dołączyć Veronica Jones-Perry. Być może Amerykanka znajdzie się w składzie swojego nowego zespołu już w poniedziałkowym meczu z Energą MKS Kalisz, o ile działacze Radomki zdążą dopełnić formalności w PZPS-ie.

Pierwsza część rundy zasadniczej nie była udana dla E.Leclerc Radomki Radom. Drużyna często zawodziła, a seria porażek sprawiła, że z funkcji trenera zwolniony został Jacek Skrok. Jego następcą został Adam Grabowski, pod wodzą którego drużyna z Radomia odniosła pierwsze zwycięstwa w tym sezonie, ale na półmetku rundy zasadniczej jej pozycja jest wciąż daleka od klubowych oczekiwań. Receptą na jej poprawienie ma być dokonanie roszad w składzie.Kilka dni temu informowaliśmy już, że szeregi Radomki może zasilić Veronica Jones-Perry. To 23-letnia amerykańska przyjmująca, która pierwszą część sezonu spędziła we Włoszech, broniąc barw Banci Valsabbina Millenium Brescia. Dokończy go w Lidze Siatkówki Kobiet, gdzie pomóc ma Radomce w uniknięciu walki o utrzymanie. Jeśli działacze zdążą zarejestrować zawodniczkę w Polskim Związku Piłki Siatkowej, to być może swój debiut będzie miała już w poniedziałkowym meczu, w którym podopieczne trenera Grabowskiego zmierzą się z Energą MKS Kalisz.

Przypomnijmy, że Amerykanka została ściągnięta do Radomia w miejsce Mii Jerkov, która miała być jednym z filarów Radomki. Chorwacka skrzydłowa szybko jednak pożegnała się z drużyną, a Adam Grabowski miał ograniczone pole manewru. Próbował radzić sobie, przestawiając na przyjęcie Majkę Szczepańską-Pogodę, ale jeszcze przed przerwą świąteczno-noworoczną wyrażał nadzieje związane z uzupełnieniem kadry radomskiego zespołu.

Jest miejsce w zespole dla czternastej zawodniczki. Mam nadzieję, że taki transfer będzie miał miejsce – mówił wówczas w Radiu Radom Adam Grabowski, szkoleniowiec drużyny z Mazowsza. Po zakontraktowaniu Jones-Perry będzie miał on większe pole manewru, a 23-letnia przyjmująca ma pomóc Radomce w uniknięciu walki o utrzymanie się w Lidze Siatkówki Kobiet.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved