Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Amerykanin zasilił będziński MKS

Amerykanin zasilił będziński MKS

fot. Katarzyna Antczak

Jonah Seif, wspólnie z Łukaszem Kozubem, będzie kierował grą zagłębiowskiej drużyny w przyszłym sezonie. 21-letni reprezentant Stanów Zjednoczonych trafił do będzińskiego klubu z University of California – Santa Barbara.  – Jestem podekscytowany możliwością gry w MKS-ie – mówił siatkarz.

Dotychczas Jonah Seif (204 cm wzrostu) występował wyłącznie w amerykańskich rozgrywkach akademickich (w USA nie ma profesjonalnej ligi, jednak poziom szkolenia stoi tam na bardzo wysokim poziomie), w których był jedną z pierwszoplanowych postaci, za co wielokrotnie otrzymywał wyróżnienia. – W trakcie studiów grałem w dość mocnej lidze, z której wywodzą się takie indywidualności jak Micah Christenson i Taylor Sander. Rozgrywki były bardzo wyrównane, a konkurencja wśród rywalizujących drużyn była bardzo zacięta – przekazał rozgrywający.W 2015 roku Jonah Seif reprezentował Stany Zjednoczone podczas igrzysk panaamerykańskich w Toronto oraz znalazł się w szerokiej kadrze USA na Ligę Światową. W tym sezonie rozgrywający również był bardzo blisko występów w elitarnych zmaganiach międzypaństwowych.

Rozgrywający będzie pierwszym Amerykaninem w historii MKS-u. Jak sam przyznał, jeszcze nie miał okazji gościć w naszym kraju. – Nigdy nie grałem w Polsce, nigdy w niej nie byłem, ale słyszałem bardzo dobre opinie na temat PlusLigi. Jest to jedna z najlepszych lig na świecie, na meczach której panuje świetna atmosfera. Gra w Europie będzie dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem – tłumaczył zawodnik.

Ogromną rolę w pozyskaniu Jonaha Seifa odegrał trener Stelio DeRocco, który doskonale zna amerykański rynek. Kanadyjski szkoleniowiec konsultował możliwość sprowadzenia 21-latka z selekcjonerem USA, Johnem Sperawem, który wystawił mu pozytywną opinię i podkreślił, że ten cały czas robi bardzo duże postępy. – Trener DeRocco przedstawił mi bardzo ciekawą koncepcję zbudowania silnego zespołu w Będzinie. Myślę, że pod wodzą tego szkoleniowca gra MKS-u może spełnić, a nawet przerosnąć wszelkie oczekiwania – zakończył siatkarz.

Dotychczas ze składu znanego z boisk z sezonu 2015/2016 w MKS-ie Będzin pozostali Jakub Peszko, Mateusz Piotrowski oraz Paweł Stysiał. Do zespołu dołączyli za to Krzysztof Rejno (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Michał Potera (Indykpol AZS Olsztyn), Nathan Roberts (VBC Mondovi – Włochy), Artur Ratajczak (Lotos Trefl Gdańsk), Rafael Rodrigues de Araújo (Sesi São Paulo – Brazylia), Łukasz Kozub (AKS Rzeszów), Dawid Woch (Exact Systems Norwid Częstochowa) oraz Mateusz Kowalski (AKS Rzeszów).

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: mksbedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved