Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Amerykanin na testach w Jastrzębskim Węglu

Amerykanin na testach w Jastrzębskim Węglu

fot. jastrzebskiwegiel.pl

Od tego tygodnia z zespołem Jastrzębskiego Węgla trenuje reprezentant Stanów Zjednoczonych Brenden Sander. Amerykanin jest testowany przez trenera Roberto Santillego pod kątem przydatności do drużyny. – O PlusLidze wiem na razie niewiele, tyle co przekazali mi brat oraz mój agent. To dla mnie nowe doświadczenie – mówi zawodnik.

Nazwisko Sander jest doskonale znane kibicom siatkówki. Brenden jest młodszym o trzy lata bratem Taylora Sandera, gwiazdy reprezentacji USA, jednego z najlepszych przyjmujących na świecie. Młodszy z Sanderów również uchodzi za wielki talent. Świadczy o tym chociażby fakt, że zainteresował się nim jeden z najpotężniejszych klubów w Europie – Cucine Lube Civitanova, podpisując z nim w 2018 roku kontrakt.Brenden Sander otarł się już o seniorską kadrą narodową Stanów Zjednoczonych. W 2018 roku został powołany do reprezentacji przez selekcjonera Johna Sperawa na Ligę Narodów. Wcześniej reprezentował barwy narodowe w kadrach młodzieżowych swego kraju. Jest absolwentem Uniwersytetu Brighama Younga. Urodził się 22 grudnia 1995 roku w Coronie w stanie Kalifornia, zaś pochodzi z Huntington Beach w Kalifornii.

Co ciekawe, już ma swoim koncie klubowe wicemistrzostwo świata wywalczone z wicemistrzem Włoch, Cucine Lube Civitanova podczas ostatniego z tych turniejów rozegranego w Polsce. – O PlusLidze wiem na razie niewiele, tyle co przekazali mi brat oraz mój agent. To dla mnie nowe doświadczenie – mówi Brenden Sander.

 Brenden to interesujący gracz należący do nowej generacji amerykańskich przyjmujących. Ma za sobą doświadczenie gry w college’u, ale jest to niewątpliwie talent. Najbliższe dni pokażą, czy z nami zostanie. Na pewno jest zmotywowany, by zostać i grać w topowej lidze, jaką jest PlusLiga – mówi Roberto Santilli, szkoleniowiec drużyny.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved