Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Ambitne plany WTS-u Włocławek

Ambitne plany WTS-u Włocławek

W niedzielę sezon 2016/17 w II lidze kobiet rozpocznie zespół WTS-u KDBS Włocławek. W Hali Mistrzów podejmie BAS Białystok. Początek o godzinie 19. – Na pewno będziemy walczyć o awans. Celem minimum nie jest już tylko play-off, które wywalczyliśmy w minionym sezonie, ale chcemy zagrać szczebel wyżej – mówi trener włocławianek, Marek Zacharek.

PZPS zadecydował, że w tym sezonie rozgrywki drugiej ligi rozgrywane będą w pięciu grupach. Ostatecznie włocławianki znalazły się w gr. III. – Związek zaprosił do rozgrywek dość szeroką liczbę klubów. Nie wszystkie jednak sprostały wymaganiom postawionym przez PZPS, dlatego kształt grup wyklarował się dosyć późno. To jednak nie zaburzało nam przygotowań – powiedział Marek Zacharek, trener zespołu. – Rozpoczęliśmy treningi 1 sierpnia. Zajęcia odbywały się na własnych obiektach. Rozgrywaliśmy sparingi. Zapraszaliśmy na mecze kontrolne zespoły z Chełmna czy Płocka. W miniony weekend wywalczyliśmy puchar marszałka województwa mazowieckiego. Tym samym udanie spisaliśmy się w próbie generalnej przed sezonem.Włocławianki podczas turnieju w Płocku w grupie pokonały Legionovię 2:1, BAS Białystok 2:1 i Alexas Turek 3:0. W spotkaniu półfinałowym zwyciężyły Ósemkę Siedlce 2:1. W meczu o 1. miejsce znów zmierzyły się z zespołem z Legionowa, który ponownie pokonały 2:1. Oprócz pucharu WTS zdobył także indywidualne wyróżnienie. MVP turnieju uznano atakującą Katarzynę Półchłopek, która do Włocławka trafiła z UKS-u SMS-u Szóstki Mielec. Ponadto do zespoły dołączyły przyjmujące Katarzyna Kiestrzyńska (KS Murowana Goślina) i Sylwia Wieczorek (ŁKS Łódź) oraz libero Kamila Płaczek (Barycz Janków Przygodzki). Natomiast do Pałacu Bydgoszcz odeszły Zuzanna Balcerak i Magdalena Jędrzejewska, młode wychowanki WTS-u.

W grupie III, w której gra WTS, występuje 9 drużyn, a w sumie do rywalizacji w II lidze przystąpią 43 zespoły. Bezpośredni awans wywalczy tylko najlepsza ekipa, a druga zagra w barażach. WTS KDBS czeka więc arcytrudne zadanie. – Na pewno będziemy walczyć o awans. Celem minimum nie jest już tylko play-off, który wywalczyliśmy w minionym sezonie, ale chcemy zagrać szczebel wyżej. Liczę, że awansujemy do finału naszej grupy i znajdziemy się w gronie 10 ekip, które rywalizować będą o I ligę. Tam wszystko się może zdarzyć – dodał Zacharek.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved