Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Ambitne plany Radomki Radom

Ambitne plany Radomki Radom

fot. developres.rzeszow.pl

Znany szkoleniowiec Jacek Skrok od sezonu 2017/2018 będzie trenerem MKS-u Leclerc Radomki Radom. Klub przedstawił także pięć nowych zawodniczek. Drużynę wzmocnią Aleksandra Przepiórka, Maja Pelczarska, Maja Szczepańska, Katarzyna Śmieszek oraz Olga Samul.

Nowy szkoleniowiec zespołu, Jacek Skrok, ma 61 lat. W swojej trenerskiej karierze prowadził wiele znanych klubów, zarówno męskich, jak i żeńskich. Karierę rozpoczynał w Czarnych Radom, z którymi zdobył choćby brązowy medal mistrzostw Polski w 1995 roku. Prowadził także kluby żeńskie, takie jak BKS Stal Bielsko-Biała, KS Piecobiogaz Murowana Goślina, AZS Jadar Politechnika Radom, a ostatnio KS DevelopRes Rzeszów. W latach 1997-1999 był już szkoleniowcem Radomki. Teraz wraca do radomskiego klubu. – Duża trema. (śmiech) Do tej pory krótko pracowałem w żeńskiej siatkówce w Radomiu. Minęło już niemal 20 lat i od tego czasu praktycznie cały czas poza Radomiem, poza tym rocznym epizodem w AZS-ie Jadarze. Powrót do rodzinnego miasta w tej roli wiąże się z jakąś tremą i poczuciem wyzwania, które przede mną stoi. Czasami jest najtrudniej pracować u siebie. Poznajmy się wzajemnie, to nie jest jakieś szaleństwo, że ktoś do mnie przyszedł i powiedział, że jutro tutaj będzie ekstraklasa. Mamy jednak jakiś plan i się go trzymamy. Wiadomo, że nigdy nie jest lekko. W tej chwili w Polsce jeśli chodzi o finansowanie sportu, siatkówki również nie jest lekko, tym bardziej że Radom ma drużyny ekstraklasowe. Myślę, że małymi kroczkami uda nam się zbudować coś fajnego – zaznacza Jacek Skrok.Siatkarski klub Radomka Radom ma bogate tradycje, przed laty występował w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale w ostatnich latach zniknął z siatkarskiej mapy Polski. Został reaktywowany przed minionymi rozgrywkami, kiedy to drużyna wystąpiła w rozgrywkach drugoligowych. Była oparta na wychowankach i juniorkach z Radomia. Cele na przyszłość są ambitne. – Na pewno przede mną wyzwanie, jakim byłoby w szerszej perspektywie wprowadzenie Radomki do Orlen Ligi. Na pewno takie granie, żeby tylko grać, mnie nie interesuje. Musimy stawiać przed sobą wyzwania. Takim celem jest tak naprawdę ekstraklasa. Ludzie, którzy są wokół klubu, czy jako działacze, czy jako sympatycy, też mają tego świadomość. Wszelkie rozmowy prowadzimy w taki sposób, że mamy plan na ekstraklasę – dodaje szkoleniowiec.

Wciąż jednak nie wiadomo, czy zespół MKS Leclerc Radomki Radom wystartuje w drugiej lidze. Niewykluczone, że już w przyszłym sezonie drużyna zagra na zapleczu ekstraklasy. Wszystko wyjaśni się w ciągu najbliższych dni. – Gdybym teraz wiedział, że gramy na przykład w I lidze, to już dziś bym miał zamknięty skład. Dziewczyny z tego średniego poziomu szukają swojej szansy, a brzydko mówiąc, rynek nie jest duży. Jeśli w zespołach ekstraklasy grają dziewczyny urodzone z 2001 roku, to pokazuje, że rynek jest ograniczony i trochę mamy obawy czy nam się uda, czekając cały czas na decyzję, w której lidze wystartujemy, zbudować taki zespół, jaki bym chciał skompletować, ale cóż, takie jest życie. Jeśli wystartujemy od II ligi, to na pewno jasnym i klarownym celem będzie awans. Jeśli jednak wydarzy się coś takiego, że rozpoczniemy zmagania w przyszłym sezonie na zapleczu ekstraklasy, to jesteśmy na to gotowi – dodaje Jacek Skrok.

Klub na sobotniej konferencji prasowej ogłosił także nazwiska pięciu zawodniczek, które będą reprezentowały barwy Radomki w przyszłym sezonie. Są to rozgrywające Aleksandra Przepiórka (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) i Maja Pelczarska (Silesia Volley Mysłowice), atakująca Maja Szczepańska (AZS Politechniki Śląskiej Gliwice), środkowa Katarzyna Śmieszek (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) oraz libero Olga Samul (Silesia Volley Mysłowice).

Więcej w serwisie echodnia.eu

źródło: echodnia.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved