Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ambitne plany GKS-u Katowice

Ambitne plany GKS-u Katowice

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Nie mamy zamiaru bić się z najsłabszymi drużynami PlusLigi – mówi Dariusz Łyczko, menedżer beniaminka PlusLigi. Jeszcze trzy lata temu nikt nie wierzył, że siatkówka w Katowicach może oznaczać coś więcej niż występy reprezentacji w „Spodku”. Tymczasem z roku na rok siatkarze Czarnych – w ostatnim sezonie grający pod szyldem GKS-u – robili stałe postępy. Najpierw walczyli w II lidze, uzyskując awans o szczebel wyżej. Jako beniaminek I ligi w cuglach wygrali ubiegłoroczne rozgrywki i stali się najpoważniejszym kandydatem do zasilenia grona zespołów grających w PlusLidze.

Choć oficjalna aplikacja została złożona pod koniec stycznia, to dopiero w sobotę działacze mogli otworzyć szampana. Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej oficjalnie zatwierdziła poszerzenie męskiej ekstraklasy do 16 zespołów, dołączając do niej ekipy z Katowic i Szczecina. – Długo czekaliśmy na ten dzień. Choć wcześniej pojawiały się informacje, że dołączymy do ekstraklasy, to dopiero w sobotę mogliśmy odetchnąć – śmieje się Dariusz Łyczko, menedżer katowickiej drużyny.Decyzja PLPS-u nie kończy jednak pracy władz klubu. Wręcz przeciwnie. Przed GKS-em szereg robót do wykonania. Najważniejszą kwestią jest zbudowanie drużyny. – Podkreślałem wiele razy, że nie mogliśmy siedzieć z założonymi rękami i bardzo ciężko pracowaliśmy. Praktycznie mamy już gotowy skład, ale dopóki nie będziemy mieli wszystkich podpisów na kontraktach, do tego momentu nie ogłosimy składu. Mam szczerą nadzieję, że już pod koniec tego tygodnia będziemy mogli powiedzieć, kto zagra w GKS-ie – mówi Łyczko.

Menedżer katowickiego zespołu zdradził jednak nazwiska sześciu siatkarzy, którzy w ubiegłym roku wygrali I ligę i którzy pozostają w klubie. Są to: rozgrywający Maciej Fijałek, przyjmujący Michał Błoński i Rafał Sobański, środkowi Tomasz Kalembka i Paweł Pietraszko oraz atakujący Karol Butryn. Do nich dołączą zawodnicy, którzy mają wzmocnić siłę ofensywną. Jednym z nich ma być Marco Falaschi, włoski rozgrywający, występujący ostatnio w Lotosie Treflu Gdańsk. – Dojdzie kilku siatkarzy, w tym trzech obcokrajowców. Jeden z nich jest nawet reprezentantem swojego kraju. Zależy nam, by w pierwszym sezonie nie bić się o dół tabeli z najsłabszymi drużynami, tylko ulokować się w środku stawki. Myślę, że zbudowany skład na to pozwoli – twierdzi Łyczko, który nie chciał też oficjalnie potwierdzić, że nowym trenerem zespołu zostanie Piotr Gruszka. Według informacji „Katowickiego Sportu” wszystko w tej sprawie jest już załatwione. Jego asystentem może zostać Grzegorz Słaby, który prowadził zespół w I lidze.

*autor: Jakub Bochenek, więcej w Katowickim Sporcie

źródło: katowickisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved