Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Ambitne cele BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała

Ambitne cele BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała

fot. BKS Bielsko

To mają być przełomowe rozgrywki dla BKS-u. Latem przez zespół przeszło prawdziwe tsunami. Odeszło aż sześć zawodniczek, przyszło dziewięć. – To nasza strategia na najbliższe trzy lata. Budujemy nową drużynę, składającą się z doświadczonych siatkarek, pełniących rolę liderek oraz pięciu, sześciu młodych, utalentowanych dziewczyn, które mają je uzupełniać i się szkolić. Oczekuję od nich wiele w nadchodzącym sezonie – powiedział Tore Aleksandersen, trener drużyny z Bielska-Białej.

Jedną z zawodniczek, która ma decydować o obliczu nowego BKS-u, jest Katarzyna Konieczna. Atakująca w poprzednim sezonie broniła barw Impelu Wrocław. – Chcę wygrywać i prezentować dobrą siatkówkę – oceniła siatkarka. Z zespołem dość nieoczekiwanie pożegnała się z kolei Mariola Wojtowicz. Została ofiarą letniej rewolucji. Choć jej kontrakt był ważny jeszcze rok, zakończyła karierę. – Myślałam, że uda mi się go wypełnić. Jednak po konsultacjach z trenerem Tore Aleksandersenem i moich przemyśleniach zdecydowałam się zakończyć karierę i otworzyć nowy rozdział w moim życiu – przyznała siatkarka, która BKS-u definitywnie nie opuściła. Została nowym kierownikiem drużyny. – Nie była to łatwa decyzja, ale im dłużej o tym myślę, tym bardziej jestem przekonana, że zrobiłam słusznie – oceniła. – Byłam na kilku treningach, stałam z boku, podawałam piłki. To nie było zbyt satysfakcjonujące. Wolę więc skupić się na swoich obowiązkach. Jestem łącznikiem między zawodniczkami i trenerami a prezesem, księgową czy innymi osobami z biura klubu. Dbam o sprawy bytowe siatkarek, na przykład dotyczące wynajmu mieszkań, na mojej głowie jest korespondencja z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Dbam też o to, aby do dyspozycji drużyny był odpowiedni sprzęt. Nie chcę jednak mówić, że to wszystko sama załatwiam. Na razie wszyscy mi pomagają, wdrażam się w nową pracę – dodała.Bielszczanki w sparingach spisują się bez zarzutu. Najpierw zremisowały 2:2 z przygotowującą się do mistrzostw Europy reprezentacją Polski, a w weekend pokonały 3:1 MKS Dąbrowa Górnicza. Mecz ten został rozegrany w Pszczynie z okazji obchodów 10-lecia Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji i był to dobry prognostyk przed sezonem ligowym. MVP tego spotkania została Julia Nowicka. – W BKS-ie zawsze się mówi tylko o najwyższych celach. Podejrzewam, że w nadchodzącym sezonie też tak będzie. Widząc, jaką drużynę stworzył trener, władze klubu, można powiedzieć, że naprawdę możemy walczyć o medale – powiedziała Wojtowicz.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – MKS Dąbrowa Górnicza 3:1
(19:25, 25:16, 25:20, 25:12)

Składy zespołów:
BKS: Jagieło, Nowicka, Grant, Świrad, Konieczna, Mucha, Lemańczyk (libero) oraz Sobolska, Zakościelna i Wańczyk
MKS: Tobiasz, Polak, Sikorska, Martiniuc, Ciesiulewicz, Dreczka, Drabek (libero) oraz Trivunović, Michalewicz i Colik (libero)

źródło: katowickisport.pl, siatkowka.bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved