Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Aluron Virtu Warta Zawiercie ma już rozgrywających

Aluron Virtu Warta Zawiercie ma już rozgrywających

Pierwszoligowiec z Zawiercia skompletował już pozycję rozgrywającego na sezon 2016/2017. Obok Jarosława Macionczyka za rozegranie piłki odpowiadał będzie Kacper Popik, który wraca do Polski po pobycie w lidze duńskiej.

Nowy nabytek drużyny z Zawiercia urodził się w 1992 roku i ma 191 cm wzrostu. Ostatni sezon spędził w Ishoj Volley. Przed wyjazdem do Danii występował również w MCKiS-ie Jaworzno oraz KPS-ie Siedlce. Warto odnotować, że nie jest to pierwsza sytuacja, kiedy Popik wraz z Jarosławem Macionczykiem stworzą duet rozgrywających. W przeszłości grali razem również w BBTS-ie Bielsko-Biała oraz Kęczaninie Kęty.

Przypomnijmy, że w klubie pozostali Łukasz Swodczyk, Łukasz Kaczorowski, Kamil Długosz, Paweł Filipowicz, Dawid Ogórek, Bartosz Dzierżanowski, Adam Sobolewski i Grzegorz Wójtowicz. Poza Kacprem Popikiem nowymi nabytkami są Michał Żuk i Kamil Gutkowski. –  Życie za granicą bardzo mi się spodobało, ale także wiele mnie nauczyło. Po roku grania w Danii chciałem zmienić otoczenie na jakąś silniejszą ligę zagraniczną. Na początku nie brałem pod uwagę powrotu do kraju, ale moje plany osobiste się pozmieniały, więc postanowiłem wrócić do Polski na przyszły sezon – powiedział Kacper Popik. Tak naprawdę jedyna drużyna z I ligi, o której myślałem, to właśnie Warta. Na tę decyzję na pewno wpływ miała osoba trenera [Dominik Kwapisiewicz – przyp. red.], z którym już miałem okazję współpracować, oraz możliwość walki o najwyższe cele w lidze – dodał nowy rozgrywający zawierciańskiej ekipy, w której o miejsce w podstawowym składzie rywalizował będzie z Jarosławem Macionczykiem. – Z Jarkiem razem graliśmy w Bielsku-Białej i Kętach, zawsze dobrze się dogadywaliśmy, dlatego cieszę się, że to właśnie z nim będę walczył o miejsce w składzie. W dalszym ciągu jestem w stanie od niego się wiele nauczyć, a ta rywalizacja będzie teraz bardziej zacięta, co z pewnością wyjdzie na dobre nam obu, jak i całej drużynie – zakończył Popik.Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved