Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Aluron Virtu Warta Zawiercie – beniaminek z ambicjami

Aluron Virtu Warta Zawiercie – beniaminek z ambicjami

Z wielkimi nadziejami na osiągnięcie dobrego wyniku przystąpi do gry w PlusLidze beniaminek z Zawiercia. Warta została solidnie wzmocniona i nieźle prezentowała się w grach kontrolnych. Przypomnijmy, że klub po wygraniu rozgrywek I ligi miał możliwość rozegrania barażu o wejście do PlusLigi. W czterech spotkaniach Aluron Virtu Warta wygrał rywalizację z AZS-em Częstochowa. 

Tuż po osiągnięciu awans do PlusLigi działacze zawierciańskiego klubu zatrudnili włoskiego szkoleniowca Emanuele Zaniniego. Dla włoskiego trenera będzie to pierwsza praca w polskim klubie. – Zdecydowałem się podpisać kontrakt z Aluronem Virtu z kliku powodów. Pierwszym powodem jest ogromne zainteresowanie siatkówką w Zawierciu. Podoba mi się charakter zawodników oraz to, że nie ma dla nich straconych piłek, co pokazali w niejednym meczu. Jesteśmy w trakcie budowania nowego składu. Chciałbym, aby nowy zespół cechowała charyzma oraz waleczność. Myślę, że po wzmocnieniu kilkoma zawodnikami jesteśmy w stanie pokazać nową jakość w PlusLidze – podkreślił szkoleniowiec. Jego asystentem został dotychczasowy trener Dominik Kwapisiewicz. – Będzie to dla mnie ciekawe doświadczenie. Pewnie przyjdzie jeszcze czas, w którym będę miał okazję poprowadzenia zespołu w PlusLidze – powiedział Dominik Kwapisiewicz. – Nie jest to dla mnie żadna ujma. Wręcz przeciwnie – taki ruch uważam jako inwestowanie w moją osobę – powiedział asystent Zaniniego.

Na słowa szkoleniowca nie trzeba było długo czekać, do beniaminka dołączyli z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle: Grzegorz Pająk i Grzegorz Bociek. Pierwszy z nich będzie grał na pozycji rozgrywającego, drugi będzie występował na pozycji atakującego. Działacze Warty nie zasypiali gruszek w popiele i na pozycji libero w ich zespole zagra Japończyk Taichiro Koga, który w poprzednim sezonie grał we francuskim zespole Paris Volley. – PlusLiga to jedna z najlepszych lig siatkarskich na świecie. Wiem, że czeka mnie ciężka praca, aby móc rywalizować z najlepszymi. Aluron Virtu buduje bardzo ciekawy skład, a ja chcę być częścią tego zespołu. Do tego osoba trenera Zaniniego przekonała mnie, aby przyjść do klubu z Zawiercia – powiedział libero. O miejsce z nim będzie rywalizował Krzysztof Andrzejewski, który grał w Ślepsku Suwałki. Solidnie został też wzmocniony środek siatki w Warcie, David Smith, który występował w Czarnych Radom postanowił zmienić barwy klubowe i wzmocnił zespół z Jury Krakowsko-Częstochowskiej, z PGE Skry dołączył też do Warty Mariusz Marcyniak. Warto też wspomnieć o dwóch nowych przyjmujących, którzy zagrają w Warcie, a są to: Matej Patak, który ma w swoim CV występy w AZS-ie Częstochowa oraz Hugo Leon de Guimaraes, który grał we włoskim klubie Kemas Lamipel Santa Croce występującym na co dzień we włoskiej A2. Obok Michała Żuka i Kamila Długosza ci zawodnicy będą rywalizowali o miejsce w pierwszej szóstce.Szeregi Warty opuścili środkowi: Bartosz Dzierżanowski, Sebastian Warda i Jakub Lewandowski, libero Dawid Ogórek i Paweł Filipowicz, przyjmujący Grzegorz Wójtowicz i Kamil Gutkowski, rozgrywający Jarosław Macionczyk.

Pierwsze mecze sparingowe zakończyły się wygranymi Warty, podopieczni trenera Zaniniego wygrali z lokalnym rywalem MKS-em Będzin 3:1 oraz 4:0. Z dobrej strony pokazał się w tych meczach De Leon. W sparingu ze Stalą Nysa beniaminek PlusLigi pokonał Stal Nysa 3:0 i przegrał dodatkowego seta, Grzegorz Bociek zdobył w tym meczu 17 punktów. W kolejnych dwóch spotkaniach towarzyskich zawiercianie ulegli Resovii 1:3 oraz Jastrzębskiemu Węglowi 1:3. Pomimo porażki Warta pozostawiła po sobie dobre wrażenie. Mecz z brązowym medalistą ubiegłego sezonu beniaminek przegrał po grze na przewagi, a o jego sile stanowili de Leon oraz Bociek. Zupełnie nie udał się występ w Turnieju Partnerstwa Regionalnego w Kozienicach zawiercianie odpowiednio ulegli 1:3 Espadonowi Szczecin oraz po 0:3 Społem Kielce i Czarnym Radom. – Gramy jak równy z równym. Pokazujemy, że w zasadzie jak do tej pory żaden rywal nie jest nam straszny. W tym sensie, że nie kładziemy się przed nikim. Może nie wygrywamy wszystkich tych meczów, ale ocieramy się o zwycięstwa. Praktycznie wszystkie sety rozstrzygają się w końcówkach i to jest budujące. Ale jednocześnie na światło dziennie wychodzą nasze mankamenty. Po to są te sparingi i turnieje, żeby tak właśnie było. Żebyśmy wiedzieli co poprawiać. Mamy jeszcze kilka chwil na to, by doszlifować te kwestie. A tak naprawdę myślę, że nawet i w sezonie będziemy pracować nad tym, żeby nasza gra była jeszcze lepsza i lepsza – ocenił postawę swojej drużyny libero Krzysztof Andrzejewski.

W przeciągu zaledwie sześciu sezonów, począwszy od sezonu 2011/2012, zawiercianie uzyskali cztery awanse, co ciekawe w wyżej wymienionym sezonie Warta grała w IV lidze, a potem uzyskała dwa kolejne awanse. Natomiast w I lidze zawiercianie grali łącznie trzy sezony. Ciężka praca działaczy jak i zawodników przyniosła efekty w postaci promocji do PlusLigi. Na co będzie stać Wartę w nowym sezonie? Doświadczony trener oraz zawodnicy, którzy mieli za sobą występy w PlusLidze w połączeniu z siatkarzami, którzy wywalczyli awans, dają gwarancję osiągnięcia dobrych rezultatów. Ponadto dobra atmosfera oraz zacięta rywalizacja o miejsce w pierwszej szóstce będą atutami beniaminka, który nie zamierza być dostarczycielem punktów. Można się było o tym przekonać choćby w meczach sparingowych przeciwko Resovii czy Jastrzębskiemu Węglowi. Długi sezon będzie na pewno bardzo ważny dla Warty, ponieważ zawiercianie są absolutnym debiutantem i nigdy wcześniej nie grali w PlusLidze, nie stoją oni jednak na straconej pozycji i mogą być sprawcami niejednej niespodzianki.

Kadra Alurton Virtu Warty Zawiercie na sezon 2017/2018:
libero: Krzysztof Andrzejewski, Taichiro Koga
atakujący: Grzegorz Bociek, Łukasz Kaczorowski
rozgrywający: Kacper Popik, Grzegorz Pająk
przyjmujący: Matej Patak, Hugo Leon de Guimares, Michał Żuk, Kamil Długosz
środkowi: David Smith, Mariusz Marcyniak, Łukasz Swodczyk, Patryk, Akala

 

źródło: aluronwarta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved