Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Aluron Virtu CMC Zawiercie zawiesza treningi

Aluron Virtu CMC Zawiercie zawiesza treningi

fot. Klaudia Piwowarczyk

W związku z zawieszeniem rozgrywek PlusLigi ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2 oraz mając na uwadze zdrowie nie tylko siatkarzy i sztabu szkoleniowego Aluron Virtu CMC, ale także ich rodzin, podjęta została decyzja o zawieszeniu treningów pierwszej drużyny.

Hala OSiR II przy ul. Blanowskiej 40 została zamknięta dla osób postronnych, a wstęp do niej miały jedynie dwie trenujące w niej drużyny seniorskie, tj. nasi siatkarze oraz piłkarze ręczni Viretu CMC Zawiercie. Podjęte środki bezpieczeństwa pozwalały zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.– Głęboko wierzymy, że uda się wrócić do ligowej rywalizacji i dokończyć sezon w PlusLidze, zwłaszcza że wciąż pozostajemy w grze o awans do fazy play-off. Musimy jednak patrzeć realnie, więc zdajemy sobie sprawę, że odwieszenie rozgrywek ligowych najprawdopodobniej nastąpi nie wcześniej niż za kilka tygodni. W związku z tym, mając jednocześnie na uwadze nawarstwiające się zmęczenie spowodowane rozegraniem 28 spotkań w ciągu 4,5 miesiąca (co daje średnią około 1,5 meczu na tydzień), sztab szkoleniowy w porozumieniu z Zarządem klubu podjął decyzję o zawieszeniu zajęć do 22 marca włącznie. Pozwoli to z jednej strony naszym siatkarzom na regenerację i wzmocnienie odporności organizmu, a z drugiej wykluczy konieczność wychodzenia z domu. Liczymy, że pozwoli to wrócić w zdrowiu i z pełną energią do gry, gdy sytuacja epidemiologiczna w kraju zostanie unormowana – czytamy w oświadczeniu klubu.

Również do 22 marca swoje obowiązki zdalnie będą wykonywać pracownicy klubu, w związku z tym biuro klubu przy ul. Blanowskiej 40 będzie nieczynne. Pod koniec przyszłego tygodnia, w oparciu o aktualne dane oraz wytyczne odpowiednich organów państwowych, zostanie podjęta decyzja o dalszych krokach.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved