Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Aluprof nie będzie już sponsorem strategicznym BKS-u Bielsko-Biała

Aluprof nie będzie już sponsorem strategicznym BKS-u Bielsko-Biała

fot. archiwum

Kolejne negatywne wieści napływają z klubów Orlen Ligi. Coraz większa ich część ma problem z utrzymaniem strategicznego sponsora. Do drużyn z Legionowa i Sopotu dołączyła ekipa z Bielska-Białej, która nie będzie już mogła liczyć na tak duże wsparcie jak dotychczas ze strony Aluprofu.

ALUPROF S.A. w Bielsku-Białej oraz Bialski Klub Sportowy „Stal” podpisały porozumienie w sprawie wspierania szkolenia dzieci i młodzieży w sekcjach piłki siatkowej dziewczyn oraz piłki nożnej chłopców. Taka działalność spółki ALUPROF wpisuje się w jej aktualną politykę społeczną.Tym samym spółka nie zamierza kontynuować wspomagania profesjonalnej drużyny siatkówki kobiet, z którą była związana od 10 lat. Dzięki tej współpracy Bialski Klub Sportowy zdobył wiele medali w mistrzostwach Polski, w tym także jeden raz złoty.

W grupach młodzieżowych szkoli się około 150 młodziczek, kadetek i juniorek. Wsparcie finansowe z ALUPROF będzie przeznaczone na zakup sprzętu sportowego specyficznego dla każdej z grup dzieci i młodzieży, transport i obsługę logistyczną na zawodach, utrzymanie szkoleniowców, obiekty sportowe, obozy szkoleniowe, kontakty z innymi klubami prowadzącymi szkolenie młodzieży. – Nowa umowa Bialskiego Klubu Sportowego „Stal” i spółki ALUPROF S.A. oznacza, że od dnia 1 czerwca 2016 roku bielskie siatkarki grające w Orlen Lidze będą występować pod nazwą BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Aluprof znika więc z nazwy naszej seniorskiej drużyny. Za te wszystkie lata współpracy, za wiele pięknych sukcesów odniesionych wspólnymi siłami, za życzliwość i pomoc chcę spółce Aluprof na czele z panem prezesem Tomaszem Grelą bardzo serdecznie podziękować! Jednocześnie cieszę się z podpisania nowej umowy z Aluprof S.A., na której skorzystają nasze młodzieżowe drużyny – mówi prezes klubu, Ryszard Bortliczek.

źródło: bksbielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved