Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga Kobiet > Alojzy Świderek: Wygrał faworyt

Alojzy Świderek: Wygrał faworyt

fot. archiwum

PGE Atom Trefl Sopot w czwartek obronił tytuł mistrza Młodej Ligi Kobiet, a jednocześnie zdobył pierwszy w historii tytuł młodzieżowego mistrza Polski. W finale rozgrywek młode atomówki pokonały drużynę Budowlanych Łódź. Decydujący o złocie pojedynek zakończył się w czterech setach.

Sopocianki zdobyły tym samym drugi złoty medal Młodej Ligi Kobiet. – Bardzo się cieszę, że sukcesem kończymy sezon, który był dla nas bardzo ciężki – powiedział trener sopocianek Piotr Matela, cytowany na stronie internetowej Młodej Ligi Kobiet. – Zaczynał się z dużymi kłopotami organizacyjnymi. Nie mogliśmy wspólnie trenować i to gdzieś tam się odbijało w trakcie rozgrywek. Później staraliśmy się nadrobić ten stracony czas – dodał szkoleniowiec PGE Atomu Trefla SopotFinałowy turniej w Krapkowicach z udziałem czterech drużyn oglądał koordynator d/s Młodej Ligi Kobiet Alojzy Świderek. – Wygrał faworyt, który zaprezentował solidną formę – powiedział Alojzy Świderek. – W Krapkowicach zobaczyliśmy kilka zawodniczek, które już wcześniej zostały zauważone przez trenerów – zdradził Świderek.

W półfinale PGE Atom Trefl zwyciężył Legionovię Legionowo 3:2. – Poziom sportowy tego meczu był bardzo dobry. Pokonana drużyna nie grała w pełnym składzie, część zawodniczek wystąpiła z pierwszym zespołem w Pucharze Polski – dodał Alojzy Świderek.

Koordynator d/s Młodej Ligi Kobiet wytypował „wyjściowy skład finałowego turnieju w Krapkowicach”, w którym znalazły się: Alicja Grabka (Legionovia), Martyna Łukasik (PGE Atom Trefl), Justyna Łukasik (PGE Atom Trefl), Julia Brzezińska (Budowlani Łódź), Magdalena Damaske (PGE Atom Trefl), Aleksandra Rasińska (Legionovia) i Dorota Medyńska (Budowlani).

Poza wymienioną siódemką zawodniczek na pewno warto zwrócić uwagę na dobrą grę Dominiki Mras, Julii Twardowskiej, Martyny Grajber czy Adrianny Adamek – podkreślił Alojzy Świderek.

Autor: Eugeniusz Andrejuk

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Młoda Liga Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved