Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Alojzy Świderek: Finał LSK bez faworyta

Alojzy Świderek: Finał LSK bez faworyta

fot. archiwum

Dwa łódzkie zespoły – Grot Budowlani i ŁKS Commercecon zagrają w finale play off Ligi Siatkówki Kobiet. – Jestem pod wrażeniem i pełen uznania wobec postawy drużyn z tego miasta. W półfinałach zaprezentowały wysoką formę, eliminując wyżej sklasyfikowane po rundzie zasadniczej rywalki. Dawno dwa kluby z jednego miasta nie zajęły w naszej ekstraklasie dwóch najwyższych miejsc – powiedział były trener reprezentacji Polski kobiet, Alojzy Świderek.

W półfinałach play off LSK Grot Budowlani wyeliminowali obrońcę tytułu Chemika Police, a ŁKS Commercecon – Developres SkyRes Rzeszów. W 1965 roku po raz ostatni w naszej ekstraklasie dwa zespoły z jednego miasta zajęły dwa czołowe miejsce. AZS Warszawa wyprzedził Legię.Alojzy Świderek podkreśla, że „zespołowość jest mocną stroną ŁKS-u Commercecon.” – Nie ma zdecydowanego lidera w ataku, ale równy, wysoki poziom drużyny równoważy ten brak. Ważną rolę w tym zespole pełni rozgrywająca Marta Wójcik. Mocno angażuje się w grę, ma dobry blok i jest pozytywną postacią drużyny – powiedział były trener reprezentacji kobiet.

Marta Wójcik została MVP spotkania z Developresem. Po raz ósmy w tym sezonie otrzymała statuetkę dla najlepszej zawodniczki meczu. O jedno takie wyróżnienie więcej ma Jovana Brakocević-Canzian z Grotu Budowlanych. – Jest ona zdecydowaną liderką zespołu, na realizację trudnych zadań. Ten typ zawodniczki można określić słowami „piłka do mnie a ja skończę” – mówi Alojzy Świderek i podkreśla, że finał LSK z udziałem dwóch łódzkich drużyn nie ma faworyta. – Szanse drużyn oceniam po 50 procent – zakończył.

Dodajmy, że po raz ostatni łódzki zespół cieszył się ze zdobycia mistrzostwa Polski w 1983 roku i był to ŁKS, który w poprzednim sezonie był drugi – za Chemikiem – a przed Grotem Budowlanymi.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved