Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Alicja Wójcik: To trochę takie spełnienie marzeń

Alicja Wójcik: To trochę takie spełnienie marzeń

fot. Karolina Koster

– Człowiek całe życie się uczy. Tutaj będzie można coś podpatrzeć od starszych czy bardziej doświadczonych zawodniczek, ale na pewno nie poddam się i będę walczyła do końca o miejsce w składzie. Mam świadomość, że będę rywalizowała z bardziej doświadczonymi dziewczynami, ale mam w sobie ducha walki, który nie pozwoli mi odpuścić – mówi nowa środkowa zespołu z Sopotu, Alicja Wójcik.

W międzysezonowej przerwie w sopockiej drużynie zaszło mnóstwo zmian. Kłopoty finansowe sprawiły, że działacze Trefla postawili na młodsze zawodniczki, które będą miały okazję wybicia się w Orlen Lidze. Z powrotu do Trójmiasta cieszy się Alicja Wójcik. – Ostatni raz grałam w Gdańsku cztery lata temu w barwach Gedanii. Bardzo mnie ucieszyła możliwość powrotu do Trójmiasta. To takie trochę spełnienie marzeń, bo od tamtej pory nigdy nie miałam takiej możliwości. Jestem bardzo rodzinną osobą, zżytą z moimi bliskimi, więc cieszę się, że będę mogła grać tu, gdzie oni są – powiedziała nowa zawodniczka pomorskiego zespołu.W minionym sezonie broniła ona barw KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a teraz będzie mogła podpatrywać nieco starsze koleżanki, a rywalizacja z nimi o miejsce w podstawowej szóstce na pewno sprawi, że stanie się lepszą zawodniczką. – Człowiek całe życie się uczy. Tutaj będzie można coś podpatrzeć od starszych czy bardziej doświadczonych zawodniczek, ale na pewno nie poddam się i będę walczyła do końca o miejsce w składzie. Mam świadomość, że będę rywalizowała z bardziej doświadczonymi dziewczynami, ale mam w sobie ducha walki, który nie pozwoli mi odpuścić – skomentowała Wójcik.

Jej zdaniem kluczowe w osiągnięciu dobrego wyniku są między innymi atmosfera w drużynie i szkoleniowiec, do którego poszczególne zawodniczki mają pełne zaufanie. – Bardzo ważne są strefa mentalna i atmosfera w zespole. Tak samo treningi i osoba samego trenera. Atom Trefl jest dla mnie nowym klubem, więc też wszystko wygląda tu inaczej. Póki co cieszę się, bo dostajemy niezły wycisk i ciężko pracujemy– zaznaczyła młoda środkowa, która liczy, że w jej nowej drużynie duży wpływ na wynik będą miały aspekty wolicjonalne. – W trakcie sezonu dużo będzie znaczyła atmosfera, chęć pracy i walka aż do ostatniej piłki – dodała.

źródło: atomtrefl.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved