Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Alicja Wójcik: Nie odpuścimy ani jednej piłki

Alicja Wójcik: Nie odpuścimy ani jednej piłki

fot. Karolina Koster

Siatkarki Atomu Trefla Sopot w piątkowe przedpołudnie wyruszyły do Bielska-Białej na pierwszy mecz Orlen Ligi. Ich rywalem będzie siódma ekipa ostatniego sezonu, BKS Profi Credit.

Przed meczem z BKS-em Profi Credit siedem siatkarek Atomu Trefla w rubryce „Występy w Orlen Lidze” ma wpisane okrągłe zero. Dotyczy to sześciu siatkarek, które do tej pory występowały tylko w Młodej Lidze, a także Karoliny Goliat. Belgijska atakująca w barwach Vicenzy grała we włoskiej Serie A2, a kiedy reprezentowała VDK Gent, rywalizowała nawet w Lidze Mistrzyń. W polskich rozgrywkach może zadebiutować jednak dopiero w sobotę, podobnie jak część jej młodych, polskich koleżanek. – Jestem gotowa na debiut w Orlen Lidze, czuję się dobrze i jestem pozytywnie nastawiona. Wciąż szlifujemy formę i zgrywamy ze sobą wszystkie elementy, ale mam nadzieję, że w Bielsku-Białej zaprezentujemy to, nad czym pracowałyśmy przez ostatnie dwa miesiące – zapowiada rozgrywająca Dominika Mras.Atom Trefl jest najmłodszym zespołem w najwyższej klasie rozgrywkowej. Za optymalne przygotowanie drużyny do rozgrywek odpowiadali jednak szkoleniowcy doświadczeni w pracy z młodymi zawodniczkami. Piotr Matela dwukrotnie doprowadził sopocki zespół do mistrzostwa Młodej Ligi Kobiet, zaś Piotr Olenderek przez ostatnie lata pracował z niemal równie mało zaawansowanym wiekowo zespołem z Legionowa, a także z młodzieżowymi reprezentacjami Polski. – Dla mnie praca z taką drużyną jak Atom to nie nowość, bo od kilku sezonów pracuję z młodymi siatkarkami. Na pewno potrzeba do tego dużo cierpliwości. Kiedy człowiek wykazuje się tą cechą, to razem dajemy radę. Ale to ciężki kawałek chleba – zaznacza z uśmiechem Olenderek, drugi trener sopockiego zespołu. – To początek ligi, więc na pewno emocje odegrają bardzo dużą rolę, ale jedziemy do Bielska-Białej z podniesionym czołem. Dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy, ale wszystko i tak rozsądzi boisko – dodaje.

Pierwszym rywalem przebudowanej ekipy Atomu Trefla będzie BKS Profi Credit Bielsko-Biała, siódma drużyna poprzedniego sezonu. Bielszczanki mają ciekawy skład, w którym znajdują się m.in. przyjmujące od lat występujące na parkietach Orlen Ligi (Joanna Staniucha-Szczurek, Ewelina Brzezińska, Natalia Skrzypkowska), jak i młode, odważnie pukające do kadrowych drzwi środkowe – Aleksandra Trojan czy Kornelia Moskwa.

Jakie są główne atuty Atomówek w starciu z BKS-em? Drugi trener Atomu Trefla nie zamierza ułatwiać rywalom zadania i unika mówienia o mocnych stronach swojego zespołu. – Możemy o tym porozmawiać w poniedziałek – ucina krótko. Bardziej rozmowne są za to siatkarki. – Naszą mocną stroną będzie zespołowość i waleczność. Jedziemy do Bielska pokazać się z jak najlepszej strony, zaprezentować to, co wypracowałyśmy w okresie przygotowawczym. Na pewno nie odpuścimy ani jednej piłki i zrobimy wszystko, by wygrać ten mecz – deklaruje środkowa Alicja Wójcik.

Początek spotkania BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Atom Trefl Sopot w sobotę, 15 października, o godz. 18:00.

źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved