Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Alicja Leszek: Każda z nas walczy o miejsce w szóstce

Alicja Leszek: Każda z nas walczy o miejsce w szóstce

fot. Artur Kraszewski /A.P.P.A/

– Przychodziłam do tego klubu walczyć o jak najwyższe cele. Jak na razie idzie nam rewelacyjnie. Faktycznie mamy taki skład, że można się było tego spodziewać, wszystkie miałyśmy nadzieję, że tak to będzie wyglądać – mówi po piątej ligowej wygranej z rzędu środkowa ŁKS-u Commercecon Łódź, Alicja Leszek.

W pierwszym i drugim secie meczu z Chemikiem miałyście ogromną przewagę. Set wygrany do 8 mógł zdekoncentrować zespół…

Alicja Leszek: W trzecim secie drużyna Chemika nie miała już nic do stracenia. Dziewczyny pokazały się z bardzo dobrej strony. Gra była bardziej wyrównana, atak za atak, wiadomo, każdy chce wygrać w takiej sytuacji. My zagrałyśmy trochę gorzej, one trochę lepiej i stąd taki wynik w secie trzecim.Po dwóch łatwo wygranych setach w trzecim walczyłyście o wygraną do końca. Co wówczas myślałyście na boisku?

Było trochę zdenerwowania, ale udało nam się emocje odsunąć gdzieś na bok. Chciałyśmy grać tak, jak potrafimy i po prostu robić swoje na boisku.

Dużo punktów zdobyłyście blokiem, czujecie, że to wasza silna strona?

To było widać, że ten blok funkcjonuje coraz lepiej. Przeciwniczki musiały się trochę pomęczyć, żeby przejść nasz blok. Mam nadzieję, że dalej ten poziom będziemy utrzymywać.

W październiku rozegrałyście pięć spotkań ligowych i jedno pucharowe – wszystkie wygrałyście. Jesteście liderem I ligi kobiet z zaledwie jednym straconym setem. Spodziewałyście się takiego początku sezonu?

Przychodziłam do tego klubu walczyć o jak najwyższe cele. Jak na razie idzie nam rewelacyjnie. Faktycznie mamy taki skład, że można się było tego spodziewać, wszystkie miałyśmy nadzieję, że tak to będzie wyglądać i wierzymy, że będzie tak dalej.

W każdym meczu wybiega na parkiet inna szóstka. Czy to oznacza, że nie macie tzw. „wyjściowej szóstki”?

Trener rotuje składem i w zależności od dyspozycji wystawia taką szóstkę, jaka danego dnia jest według niego najlepsza. Nie mamy ustalonych składów pierwszego i drugiego, każda z nas walczy o miejsce w szóstce w następnym meczu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved